Bieg parafialny na Radogoszczu

Bieg parafialny na Radogoszczu

51840904936b6_pBieg parafialny, konkurs ciast, rodzinne grillowanie i pokaz wozów strażackich to część atrakcji, jakie przygotowała na 3 maja łódzka parafia NMP Królowej Polski. „Będzie można pobiegać, skosztować pyszne ciasta, pogrillować, wspólnie zjeść kiełbaski i zupę, a na zakończenie zobaczyć umiejętności Strażaków z Państwowej Straży Pożarnej i ich wozy bojowe” – tak zapowiadał ks. Jacek Tyluś, wikariusz w par. NMP Królowej Polski.

Wszystkie te punkty programu – zgodnie z obietnicami bardzo przychylnego na co dzień sile nie tylko ducha, ale i physis, księdza Jacka – zostały w niezbyt sprzyjającej aurze, ale gorącej, rodzinnej atmosferze zrealizowane. Punktem kulminacyjnym parafialnego odpustu, w jego aspekcie sportowym, były biegi: dziecięcy oraz młodzieżowy i dla dorosłych. Wspaniałe obrazki konsekwentnie pokonujących, acz nie bez problemów (szybko pokonywanych przy pomocy Rodzicieli), trasę długości ok. 1 km dzieci starszych oraz młodszych, na długo utkwią pewnie w pamięci obserwujących te zmagania. Oklaski i aplauz opiekunów, rodzin oraz zgromadzonych Parafian, a także przypadkowych osób dodawały sił na ostatnich metrach biegu walczącym z niezwykłą zaciętością o jak najlepsze miejsce i czas maluchom. Wszyscy z tej potyczki wyszli zwycięsko, z dyplomami, upominkami i całusami najbliższych.

O godzinie 19.30 strzał startera dał początek rywalizacji tych nieco starszych wiekiem zawodników. Kręte uliczki i chodniki osiedla Radogoszcz – Zachód pokonywaliśmy w postaci dwóch 2,5-kilometrowych pętli. Niezwykłej atmosfery rywalizacji dodawała mglista, dżdżysta aura. Trasę Biegu Parafialnego najszybciej pokonał niezawodny Krzysztof Pietrzyk z LKS Koluszki, a spośród Szakali obecność swą zaznaczyli Joasia Banasiak oraz piszący te słowa, Piotrek Szczepaniak.

Po wyczerpującym ściganiu, wszyscy udali się na smakowity poczęstunek grillowy (kiełbaskowo – kaszankowo – ogórkowy), mogli pożywić się zupką pomidorową, uraczyć ciastem domowej roboty, a na koniec dostać dyplom wraz z jogurtowym prezentem. Dochód z dobrowolnych datków uczestników majówki został przeznaczony na dofinansowanie wyjazdu wakacyjnego dla dzieci z niezamożnych rodzin parafii NMP Królowej Polski w Łodzi.

Zapraszamy wszystkich za rok!

Piotr Szczepaniak