Grand Prix Łodzi 2013 w biegach przełajowych i Nordic Walking – to już półmetek!

Grand Prix Łodzi 2013 w biegach przełajowych i Nordic Walking – to już półmetek!

IMGP6235Rywalizacja  GP Łodzi w biegach przełajowych osiągnęła półmetek. W minioną niedzielę 27.01.2013 roku rozegrano już trzeci wyścig tej edycji. Warto w tym miejscu przedstawić podsumowanie dotychczasowych zmagań  oraz  prognozy co do końcowych wyników Szakali. Najlepiej  z nich spisuje się Monika Kaczmarek. W ostatnim wyścigu wygrała rywalizację kobiet, utrzymując w niej pozycję liderki. Po trzech biegach, Monika ma już na swoim koncie ogólnych wynik 0:59:21 i pewnie zmierza do najwyższego miejsca podium.

Mocnym punktem „Pomarańczowych” w tegorocznym Grand Prix okazała się również Malwina Kaniewska, która wzięła udział we wszystkich dotychczasowych startach, a uzyskana przez nią suma czasów 1:12:26 –  dobrze rokuje dalszej walce o podium w żeńskiej klasyfikacji studentów.

Ciekawie zapowiada się rywalizacja trzydziestolatków. Tu bardzo dobrze spisuje się Andrzej Pietrzak. W trzech udanych występach osiągnął łączny czas 0:57:31 i zgodnie z regulaminem, zajmuje pierwsze miejsce w grupie M 30. Nie będzie mu jednak łatwo obronić tej pozycji. Wysoką klasę prezentuje bowiem Maurycy Oleksiewicz. Jest on wprawdzie niżej sklasyfikowany od Andrzej, wynika to jednak  z faktu, że uczestniczył dopiero w dwóch wyścigach. Po dwóch następnych sytuacja  może się zmienić.  Za Maurycym przemawiają profesjonalizm i doskonałe wytrenowanie. Serce i wola walki to jednak mocne strony Andrzeja, który ostatnio pilnie trenuje i stwierdził, że na wiosnę  będzie  ścigał się również z szybszym obecnie konkurentem. Jak zakończy się ta rywalizacja?  Bukmacherzy wskazują raczej na zwycięstwo aktualnego Króla Szakali Maurycego 😉 Ten, w dotychczasowych konfrontacjach, wydawał się być niedościgniony.  Z  werdyktem zaczekajmy jednak do końca zmagań.

W ostatniej kolejce udany występ zaliczył również Piotr Szczepaniak, który po wygranej walce z kontuzją wrócił do biegania. Mamy nadzieję, że w tym sezonie będziemy świadkami powrotu dawnej, świetniej formy tego zawodnika.Cenne punkty w tegorocznej edycji GP  zdobyli również Tomasz Bedyk (dwa starty), Joanna Banasiak (jeden start) oraz Kamil Ozga (jedne start).

Przypomnijmy, że warunkiem ujęcia w końcowej klasyfikacji jest zaliczenie co najmniej czterech z zaplanowanych sześciu wyścigów. Ci, którzy dotychczas nie byli na żadnym z nich, zaprzepaścili  na to szanse. Nie stracili jednak możliwości udziału w dalszej części. Nadal mogą  zgłosić się do pozostałych trzech biegów i uczestniczyć w tej wspaniałej imprezie. Gorąco polecamy !!! Wszystkim zawodnikom oraz kibicom życzymy dobrej zabawy. Do zobaczenia na starcie :)