I Półmaraton Skierniewicki

skierniewice123 czerwca 2012 r., w pierwszy weekend lata, zadebiutowała w naszym województwie nowa impreza biegowa – Półmaraton Skierniewicki. W organizację biegu zaangażowane był tamtejszy Klub Biegacza tRUCHt Maraton Skierniewice przy współpracy z OSiR Nawa Skierniewice. W pierwszej odsłonie wzięło udział 158 zawodników, wśród których spotkać można było także reprezentantów Ukrainy oraz Białorusi.

Mimo, iż Półmaraton w Skierniewicach na biegowej mapie Polski debiutował to nieoczekiwanie przyciągnął on kilku szybkich biegaczy. Jednym z nich był reprezentant Ukrainy, a zarazem zwycięzca biegu Sergii Kashurin, który ukończył bieg z czasem 1:10:34. W pierwszej dziesiątce zawodników znalazło się także dwóch przedstawicieli ziemi łódzkiej: Krzysztof Pietrzyk z LKS Koluszki ukończył bieg z wynikiem  1:17:07, co pozwoliło mu zająć 4. miejsce w klasyfikacji generalnej, natomiast 9. miejsce zajął reprezentant ŁKB na Zdrowie Maurycy Oleksiewicz, który metę minął po 1:19:57. Bezkonkurencyjna okazała się reprezentantka Szakali Bałut Łódź – Katarzyna Oleś, która z wynikiem 1:32:30 zajęła 1. miejsce w klasyfikacji kobiet. Ja mimo biegu nie na miarę moich możliwości z wynikiem 01:41:19 zająłem 52 lokatę. Przekraczając linię mety, otrzymałem pamiątkowy medal oraz… truskawki – niecodzienny dodatek gwarantowany przez organizatorów biegów.

Każdy, kto chciałby znaleźć temat do krytyki biegu, z pewnością by go znalazł. Ja jednak wszystkie „niesmaki”, szybko odrzuciłem w kąt, skupiając się na tym, co dla mnie najważniejsze i z czego czerpię radość – biegu.