III Wycie Szakala o Północy – relacja, wyniki, galeria zdjęć

III Wycie Szakala o Północy – relacja, wyniki, galeria zdjęć

 DSCF521022 sierpnia 2014 r. pośród nocnej scenerii, panoramy na miasto i wycia Szakali w tle odbyła się III edycja Wycia Szakala o Północy, czyli nocnego górskiego biegu sztafetowego. Zawody zorganizowane zostały na Górce Rogowskiej zwanej potocznie również „Śmieciówką”.  Cała – ok 610 m – trasa rozświetlona była zniczami. Szczególne wrażenie robił podbieg, który przypominał pas lotniska oświetlonego nocą.

Czteroosobowe drużyny (a w każdej drużynie startowała co najmniej jedna kobieta) miały do pokonania dystans ok 21 kilometrów. Wszyscy członkowie drużyn musieli pokonać ośmiokrotnie pętlę, która na pierwszym etapie miała postać mocnego zbiegu, by chwilę później mocno piąć się na szczyt Górki Rogowskiej. I właśnie tutaj – na samym szczycie – można było wyczuć niepowtarzalną atmosferę, którą tworzyła sceneria – nocna panorama miasta i blask rozświetlanej przez znicze trasy.

Do tegorocznej rywalizacji przystąpiły 24 sztafety, przy czym jedna z nich – drużyna Quattro 2 z uwagi na fakt, że składała się tylko z 2 osób (a więc do pokonania miała łącznie 16 okrążeń!!!) wyłączona była z klasyfikacji drużynowej.

III edycja Wycia Szakala o Północy okazała się dla drużyny BIEGACZ NOWOSOLNA – dotychczas najszybszej drużyny w I i II odsłonie biegu – mniej szczęśliwa albowiem udało im się zająć dopiero 5. miejsce. Bezkonkurencyjna natomiast była drużyna biegampolodzi.pl TEAM, która pewnie od początku do końca kontrolowała 1 miejsce w klasyfikacji dobiegając do mety aż 3min41s. przed kolejną drużyną: Korona Pabianice – Młodzi Wilcy. Doświadczenie jakie zdobyli zawodnicy Korony w ubiegłym roku pozwoliło im na rewanż na składzie Szakali (którzy w ubiegłym roku byli niewiele szybsi). Szakale dotarły dopiero na 4 pozycji prawie 4 minuty za drużyną Korony oraz za drużyną Rysioteam 1, która uplasowała się na 3 miejscu.

Zgodnie już z tradycją organizowanych przez nas Sztafet, po ukończeniu biegu wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowy dyplom oprawiony w kolorową ramkę. Ponadto 2 drużyny składające się wyłącznie z samych kobiet: Pinky Pie oraz Piękne Nocne Szakalice otrzymały po bukiecie kolorowych kwiatów.

Najszybsze 6 drużyn otrzymało puchary wraz z nagrodami od sponsora biegu – firmy ROSSMANN oraz partnera biegu firmę ALE wręczane przez Zarząd Szakali oraz Przedstawiciela Rady Osiedla Julianów-Marysin-Rogi Macieja Rimmera.

W tym miejscu Szakale chciałyby bardzo podziękować:

Firmie ACCENTURE oraz ROSSMANN – głównym sponsorom biegu.

Bartłomiejowi Drach – za najlepszą na świecie obsługę konferansjerską

Wolontariuszom i sędziom – za pomoc w organizacji imprezy, a w szczególności Szakali Tomkowi za opracowanie systemu do rejestracji wyników drużyn i wyników indywidualnych.

i oczywiście

wszystkim 24 drużynom oraz kibicom – za stworzenie niesamowitej atmosfery oraz rywalizację do samego końca.

Do zobaczenia za rok (na Nocnym Wyciu Szakala), a w październiku na Półmaratonie Szakala :)

>WYNIKI, GALERIA ZDJĘĆ<

>Relacja lodz.sport.pl<

>Relacja dzienniklodzki.pl<

>Relacja biegampolodzi.pl<

Z biegowymi pozdrowieniami

Szymon Drab