Informator dla biegaczy

Informator dla biegaczy

Drogie Biegaczki, Szanowni Biegacze,

Przede wszystkim wyrażamy radość, że zdecydowaliście się wybrać nasz bieg; robimy wiele, by nie zawieść Waszych oczekiwań. Oto pierwsza garść informacji o zbliżających się zawodach:


>>Biuro zawodów czynne będzie:
Sobota godz. 15-20
Niedziela godz. 9-11 (po godzinie 11 numery nie będą wydawane!)

Adres Biura Zawodów: Hotelowy Kompleks Leśny, ul. Skrzydlata 75

Jednak mieszkańcy Łodzi oraz powiatów: zgierskiego, pabianickiego, łódzkiego wschodniego i brzezińskiego mogą pakiet odebrać tylko w sobotę (zob. regulamin)

Warunkiem odbioru pakietu startowego będzie własnoręczne podpisanie Zaświadczenia o braku przeciwwskazań do uczestnictwa w biegu, które będzie dostępne w Biurze Zawodów. Podczas odbierania numeru startowego prosimy o okazanie dowodu osobistego (lub paszportu) dla weryfikacji danych osobowych oraz wieku.

Osoby, które nie będą mogły zgłosić się do biura zawodów w godzinach jego otwarcia, mogą upoważnić inną osobę do odbioru pakietu startowego. Osoba odbierająca pakiet startowy za innego zawodnika winna posiadać jego pisemne upoważnienie wraz z kserokopią dowodu osobistego osoby upoważniającej (do okazania). >>WZÓR DO POBRANIA<<


Przypominamy, że startujemy w trzech turach:

Kobiety – 12.00
Mężczyźni I grupa – 12.15
Mężczyźni II grupa – 12.25

Lista zawodników przypisanych do „I oraz II grupy męskiej” będzie wywieszona w biurze zawodów. Umieszczona jest również na stronie biegu (zakładka „Lista startowa”).


Przypominamy, że na trasie odpady można wyrzucać tylko w wyznaczonych miejscach (tzw. „strefach zrzutu”, które znajdować się będą kilkaset metrów za punktami z wodą), a nieprzestrzeganie tego przepisu skutkować będzie dyskwalifikacją.


>>Jeśli chcesz zgłosić „swojego” wolontariusza – przyjmiemy Go z radością. Chętnych prosimy zgłaszać mailowo (szakalebalutlodz@gmail.com) oraz zapraszamy w niedzielę do domku dla wolontariuszy, po biegu każdy z nich otrzyma kubek, medal i coś na ząb.


>> Z uwagi na sporą liczbę startujących zawodników w dniu biegu mogą pojawić się trudności z parkowaniem! Samochody można zaparkować na parkingu płatnym niestrzeżonym (ok 150-200 m od strefy startu/mety – cena ok 4 zł), parkowanie na ulicy Skrzydlatej jest w praktyce możliwe, ale uprzedzamy, że obowiązuje tam zakaz zatrzymywania. Prosimy o nieparkowanie na trawnikach oraz wzdłuż alejek prowadzących do ośrodka.


>>W domkach usytuowanych na terenie ośrodka sąsiadujących z Biurem Zawodów będą szatnie, depozyt, prysznice (zimna woda) oraz toalety. Szatnie nie gwarantują komfortu – przepraszamy, ale takie tylko mamy warunki.


>>Jeśli galerią swoich zdjęć z biegu zechcesz podzielić się z innymi – po zawodach prześlij link na adres szakalebalutlodz@gmail.com


>>Po biegu można się posilić u naszych gospodarzy, czyli w Leśniczówce Gajowego (wejście od ulicy Skrzydlatej). W ofercie ciepłe posiłki oraz herbata i kawa. Dla zawodników Półmaratonu przygotowane specjalne menu :)

W sobotę o 20:30 w pobliżu Biura Zawodów odbędzie się debata „Alkohol a trening biegacza”. Zapraszamy do dzielenia się wiedzą i wrażeniami.

Z biegowymi pozdrowieniami
Maciej Rakowski – dyrektor Półmaratonu

Dominik Kowalewski – kierownik Półmaratonu