IX Sztafetowy Maraton Szakala – podsumowanie, wyniki, galeria zdjęć

IX Sztafetowy Maraton Szakala – podsumowanie, wyniki, galeria zdjęć

Jako Szakale, bałuckie zwierzęta stadne, biegające watahą ulubiliśmy sobie organizację sztafet. Impreza, które na stałe wpisała się w łódzki kalendarz biegów w tym roku po raz kolejny przerosła nasze oczekiwania. IX Sztafetowy Maraton Szakala odbył się 14 lipca 2019 r, w słonecznym w tym dniu i chętnie odwiedzanym przez łodzian  Arturówku.

Po wydaniu wszystkich – 51 pakietów, przeprowadzeniu odprawy i wyjaśnieniu zasad przekazywania pałeczki w strefie zmian, punktualnie o 10:30 pierwsi zawodnicy pomknęli dookoła środkowego stawu. Narastające zmęczenie, piknikowa atmosfera, doping i okrzyki, zacięta rywalizacja dały się dostrzegać przez całe zawody. Każda kolejna zmiana była coraz trudniejsza, próby przyspieszenia prawie nieosiągalne. Tuż przed strefą zmian widzieliśmy wiele „małych finiszów”, podczas których zawodnicy rywalizujących teamów toczyli zaciekłą walkę o to, kto pierwszy odda pałeczkę. Szakalowa sztafeta to nie tylko bieg. To spotkanie biegaczy województwa łódzkiego, integracja, a przede wszystkim świetna zabawa. Obok strefy zmian zawodnicy poszczególnych drużyn mogli odpoczywać na kocach rozłożonych nad stawem. Podczas gdy jeden członek teamu ciężko pracował na trasie, pozostali mogli ucztować i popijać izotoniki.

W tym roku kolejny raz z rzędu zwyciężyła drużyna Time4S, która pewnie zajęła pierwsze miejsce z czasem 2:15:54. Za nimi uplasowali się drużyny: Morena Czołowa (2:22:08) oraz Łódź Kocha Sport (2:24:49).

Dla sześciu najlepszych ekip czekały nagrody od sponsorów biegu: Rossmanna oraz spółki ALE. Wspierali nas również Miasto Łódź i ACCENTURE. Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy oprawione w ramki. Organizatorzy dziękują za walkę i wierzą, że się dobrze bawiliście.

Z biegowymi pozdrowieniami
Szakale Bałut Łódź

WYNIKI

GALERIA ZDJĘĆ oraz RELACJE