Radość, ból i… Jednorożec – X Sztafetowy Maraton Szakala

Radość, ból i… Jednorożec – X Sztafetowy Maraton Szakala

X Sztafetowy Maraton Szakala
I Mistrzostwa Województwa Łódzkiego Służb Mundurowych w Sztafecie Maratońskiej

sztafeta

3 lipca 2022 roku w łódzkim Arturówku odbyła się X edycja Sztafetowego Maratonu Szakala oraz Mistrzostwa Województwa Łódzkiego Służb Mundurowych w Sztafecie Maratońskiej, organizowane przez Klub Sportowy „Szakale Bałut Łódź”. W zawodach rywalizowały ze sobą sztafety 7-osobowe, z minimum dwoma kobietami w składzie, pokonując dystans maratonu, tj. 42 195 m. W zawodach startowało 51 drużyn, w tym 9 reprezentujących służby mundurowe. Podczas Biegu prowadzona była klasyfikacja drużynowa sztafet oraz klasyfikacja Służb Mundurowych, składająca się wyłącznie z funkcjonariuszy i pracowników, którzy pełnią służbę lub pracują w jednostkach organizacyjnych na terenie województwa łódzkiego.

001

002

Sztafetowy Maraton Szakala… trzy słowa, które dla jednych nie znaczą nic, dla innych zaś opisują uczucia, których człowiek nie jest w stanie wyrazić słowami. Ból, radość, śmiech, przyjaźń, wyczerpanie, huśtawka nastrojów od euforii po totalne zniechęcenie. Słowa, które pokazują czym jest drużyna i do czego jesteśmy zdolni się poświęcić, aby nie zawieść innych.

003

004

W tym roku postanowiliśmy, aby słowa „Sztafetowy Maraton Szakala” znaczyły coś więcej dla przedstawicieli służb mundurowych naszego województwa. Zaprosiliśmy ich na I Mistrzostwa Służb Mundurowych w Maratonie Sztafetowym województwa łódzkiego. Czy się spodobało? Nie nam to oceniać, ale wśród gości słyszeliśmy często zdanie „za rok się widzimy”.

015

Istnieje również grupa ludzi, którzy przeżywają wciąż niewyobrażalną dla nas traumę i w z związku z wydarzeniami za naszą wschodnią granicą targane są skrajnymi emocjami. W dodatku, mimo młodego wieku, doświadczyli więcej bólu, rozczarowań i strachu niż każdy z nas może sobie wyobrazić. Mowa o dzieciach z ewakuowanych ukraińskich domów dziecka.  Klub Biegowy „Szakale Bałut Łódź” wraz z Partnerami i Sponsorami (gorące podziękowania dla firm ZTM Krzysztof Przewoźny i FKF) oraz federacją wszystkich służb mundurowych województwa łódzkiego (9 Łódzka Brygada Obrony Terytorialnej, Państwowa Straż Pożarna, Lasy Państwowe, Służba Więzienna, Straż Miejska, Policja, Stowarzyszenie Funkcjonariuszy Służb Mundurowych „Bastion”) na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zorganizował piknik dla najmłodszych ofiar wojny oraz wszystkich innych dzieci, które tłumnie pojawiły się na pikniku. Uśmiech na ich twarzach oraz chęć pozostania z nami do późnych godzin popołudniowych jest dla nas najlepszą nagrodą.

005

006

A teraz garść statystyk:

Udział wzięło 51 zespołów w tym 9 ekip reprezentujących służby mundurowe. W klasyfikacji Open pierwsze miejsce zajęła  drużyna Osmo Team, kolejne zajęły Time4S oraz Łódź Run Crew/JAKOTeam 1. Nasza reprezentacja zajęła godne 11. miejsce :)

008

009

010

W klasyfikacji Służb Mundurowych czołowe miejsca zajęły następujące zespoły:

I miejsce – drużyna Państwowej Straży Pożarnej Województwa Łódzkiego,

II miejsce – drużyna 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej,

III miejsce – drużyna Policji.

012

013

014

Tytuł najszybszej biegaczki otrzymała Dominika Wiecha, natomiast najszybszym biegaczem został Tomasz Osmulski.

011

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy odniesionego sukcesu!

015

Na koniec bardzo chcielibyśmy podziękować wszystkim biegaczom oraz kibicom za udział w naszej imprezie, osobom zaangażowanym w organizację i obsługę pikniku, niezawodnym wolontariuszom, Jackowi i Ewie Kozioł oraz Beacie Oleksiewicz za super zdjęcia, a także pani Prezydent Miasta Łodzi – Joannie Skrzydlewskiej za obecność na ceremonii wręczenia nagród i uhonorowanie najlepszych drużyn.

007

016