Końska dawka biegania w Wiączyniu – 13.05.2012

II Majowy Piknik Sportowy185II Majowy Piknik Sportowy dotarł tym razem do dużego, pobliskiego, ale raczej rzadko odwiedzanego przez biegaczy i turystów Lasu Wiączyńskiego. Gościny biegaczom i kibicom dostarczyło Centrum Sportowo-Rekreacyjne „Zbyszko”, przy czym przez „sportowo-rekreacyjne” rozumie się tu głównie jazdę konną, co stanowiło dodatkową atrakcję i miłą otoczkę biegu, zwłaszcza dla kibiców. Sama trasa biegu – ładnie poprowadzona, z idealnie ustawionymi oznaczeniami kilometrowymi, płaska i szybka. No i oczywiście zielona, jak to w lesie bywa. Pogoda również sprzyjała biegaczom, upał nie był zbyt dokuczliwy 😉 Trochę gorzej z widzami, którzy musieli marznąć na wietrze i padającym czasem deszczu, ale cóż, nie da się wszystkim dogodzić.

Jeśli chodzi o wyniki – bezkonkurencyjna zarówno w kategorii kobiet, jak i Szakali okazała się Monika Kaczmarek. Honoru facetów próbował bronić Szakal Tomek, ale gdzie mu tam do Moniki…

Wyniki Szakali:

25.       Monika Kaczmarek    (K 1)                40:35

73.       Tomasz Bedyk                                  45:17

92.       Anna Otocka              (K 5)                46:22 (3 miejsce w kategorii wiekowej K1)

105.     Malwina Kaniewska    (K 8)                47:09

110.     Michał Bala                                        47:47

Bieg ukończyło w sumie 207 osób.

Równie wielkie emocje towarzyszyły biegom dziecięcym, w którym oboje naszych przedstawicieli stanęło na podium. W kategorii dziewczynek z klas I-III (400 m) Ewa Otocka zdeklasowała wszystkie rywalki zajmując pewne pierwsze miejsce, natomiast w biegu przedszkolaka (100 m) 3. miejsce zajął Grześ Bedyk. Gratulujemy !!!

Piknik Sportowy był również podsumowaniem i zamknięciem zimowego cyklu GP Łodzi w Biegach Przełajowych. Jedynie trójce Szakali udało się ukończyć przynajmniej 4 z 6 biegów i tym samym zostać sklasyfikowanym. Wśród kobiet na podium stanęły trzy Moniki, a wśród nich na najwyższym stopniu oczywiście niezawodna Monika Kaczmarek. Wielkie gratulacje !!!

Wyniki Szakali w GP Łodzi 2011/2012:

36.       Monika Kaczmarek    (K 1)                1:23:00

88.       Michał Bala                                        1:32:23

115.     Anna Otocka              (K 7)                1:36:01 (3. Miejsce w kategorii wiekowej K2)