Plitvicki Maraton (Chorwacja) – relacja

Chorwacja2014a 1221 czerwca Szakale startowały w biegach organizowanych w ramach Plitvickiego Maratonu nad Plitvickimi Jeziorami w Chorwacji. Do wyboru były 3 dystanse – 5km, połówka i maraton. Na szczęście pogoda sprzyjała – było ok. 13 stopni, od czasu do czasu padało. Na każdej z tras trzeba było zmagać się z podbiegami, na maratonie różnica wzniesień wyniosła aż 840 m., a najdłuższy podbieg miał aż 460 m.

Na 5 km ścigali się nasi debiutanci w poważnych biegach: Ewa Otocka (28.43) była 96. na ok. 800 „biegaczek”, Jacek Pacyna (26.54) – 115. na ponad 400 uczestników.

W półmaratonie ścigały się trzy Szakalice. Monika Kaczmarek stanęła na 3. stopniu podium (1.26.40), Ania Otocka pobiła życiówkę – (1.44.29) – 19 miejsce, a Diana Szczęsna ukończyła zawody z czasem 1.52.07.

Na trasie maratonu powalczył tylko jeden Szakal – nasz Wielki Książę Maciej Rakowski. Zajął 51 miejsce z czasem 3.27.44

Okolica jest piękna – turkusowe jeziora, wodospady, lasy, salamandry… I oczywiście Szakale.