Puchar Maratonu Dbam o Zdrowie – bieg na 20 km

logo_0W minioną sobotę (2.02.2013r), na terenie „Arturówka” i Lasu Łagiewnickiego odbył się kolejny, czwarty bieg, z cyklu zawodów o Puchar Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie. Owego dnia, wirtualny zegar na internetowej stronie łódzkiego Maratonu odliczył okrągłe 70 dni do startu w kwietniowej imprezie, z tej okazji blisko 140 biegaczy postanowiło przetestować swoją formę na dystansie 20 km.

Mimo, iż zimę mamy w pełni zawody rozegrały się przy akompaniamencie świetnej pogody i w znakomitej, sportowej atmosferze. Trasa miała formę 4 pętli, miejscami prowadziła leśnymi duktami pokrytymi, przynajmniej z początku białym puchem, jednak już przy 3 czy 4 okrążeniu- błotem po kostki. Czterokrotne mijanie linii startu miało też swoje uroki np. kubeczki z woda, którą można było raczyć się po każdym okrążeniu, co stanowiło dla mnie główną motywacjęJ, nie umniejszając znaczenia skromnej, acz prężnie działającej grupie kibiców.

Najszybszy okazał się być Krzysztof Pietrzyk (1:19:26),a z zaledwie 18 kobiet, na mecie jako pierwsza zameldowała się Katarzyna Kurowska (1:25:44).Po biegu zawodnicy mogli wymienić numery startowe na gorącą zupę i herbatę. Następna i zarazem ostatnia edycja Pucharu odbędzie się 9 marca o godz. 11, a biegacze będą mieli do pokonania 25 km.

Szakalica Ola.