Szakalowe podium w Finlandii

podiumSzakalowe podium w Finlandii

W fińskim nadbałtyckim miasteczku Jakobstad – Pietarsari 26 lipca 2013 r. wystartował maraton. Choć biegano na północy Europy, pogoda była iście hiszpańska – 28-29 stopni, a startowano o godzinie 15, co gorsza – trasa była urozmaicona niewielkimi, ale licznymi podbiegami i dość ostrymi zbiegami, a zacieniona tylko na niewielkich odcinkach. Nic więc dziwnego, że kilkoro startujących z zawodów odjechało ambulansem.

W biegu na koronnym dystansie Maciej Rakowski z czasem 3.06.53 zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej i pewnie zwyciężył w kategorii M40. W tej samej kategorii na drugim miejscu uplasował się Jacek Moszczyński (10 miejsce open z czasem 3.33.11). Startowało  ok. 80 zawodników. W znacznie liczniej obsadzonym półmaratonie Małgorzata Lisiecka  (2.23.01) była 73. w kategorii K30.

Czasy dalekie od marzeń, ale pogoda na więcej pozwolić nie chciała.