Trasy Biegowe w Województwie Łódzkim. – Grotniki II – 2015-09-05

Trasy Biegowe w Województwie Łódzkim. – Grotniki II – 2015-09-05

Trasy Biegowe w Województwie Łódzkim. – Grotniki II – 2015-09-05

Trasy biegowe to już cykliczna impreza organizowana przez Urząd Marszałkowski w Łodzi oraz Akademię Sport i Zdrowie z pomocą Lasów Państwowych.

Konieczność odbioru numeru startowego wraz z koszulką przed 10:30 wymusiły wyjazd z Łodzi o 9:30. Start o godzinie 11:00, trochę za późno na bieganie bez śniadania. Jednak jak sobie przypomniałem majowy Bieg ulicą Piotrkowską i konieczność wizyty na Orlenie. Wolałem pobiec na głodzie niż zwiedzać krzaki. No dobra mała herbata i pół brzoskwini ale nie traktuję tego jako pełnoprawny posiłek.

Grotniki 02Na wyjazd z Łodzi umówiliśmy się z Beatą nieformalną Szakalicą w formalnym związku z Szakalem Maurycym. Do Grotnik dojechaliśmy bez przeszkód ale za to moją ulubioną trasą ul. Brukową i ul. Liściastą do końca. Kto tam był wie o co chodzi.

Na starcie zjawiło się ponad 100 osób z czego 69 biegnących. Już na parkingu kilka znajomych twarzy. Jak zwykle przed biegiem mała rozgrzewka przy czym Beata wybrała wersję solarną a Ja ze kolegą Michałem zrobiliśmy krótką przebieżkę. Trasa jest lekko pofałdowana ale nie specjalnie wymagająca. Dystans trasy to 6,5km i ok. 45m przewyższenia. Nawierzchnia w 2/3 jest utwardzona (równy tłuczeń) a pozostała część to drogi gruntowe, w kilku miejscach z sypkim piaskiem i korzeniami. Cała trasa była wyznaczona taśmami oraz znakami na drzewach oraz w kluczowych momentach stała obsługa biegu.

Nastawialiśmy się na równe i spokojne tempo bez zbędnych szaleństw. Plan zrealizowany w 100% dzięki Michałowi, który w niedzielę miał biec w Biznes Run więc się oszczędzał i pilnował tempa. Mnie bardzo to pasowało gdyż zwykle na początku biegnę za szybko a potem zdycham. Całość dystansu równo 5:00 do 5:05km/min z pogaduchami biegowymi. Beata planowo nieco poniżej 6:00km/min, wyszło 5:37km/min więc miała spory zapas.

Po biegu aprowizacja, bardzo pozytywnie zaskoczyła. Bigos ciepły, smaczny i pożywny, woda bez limitu i batony. Ja wiem, głodny byłem a to bardzo wpływa na postrzeganie posiłku ale bigos był super. Kwaśny i bardzo ciepły.

Na dużego plusa zasługuje też konferansjer. Nie wiem kto to był, ale wyjątkowo nie gadał bzdur, co często się zdarza nawet na dużych imprezach. Przed metą wyłapywał kto biegnie i zagrzewał z imienia i nazwiska do finiszu. Wyniki dostaliśmy SMS jeszcze przed skończeniem pierwszej porcji bigosu.

Beata               36:23 – miejsce open 39, kobiety 8
Dominik          32:39 – miejsce open 22, mężczyźni 20

Dzięki uprzejmości organizatorów film:

Jesteśmy Dominik 3:55, Beata 6:05.

Do końca sezonu zostały jeszcze biegi:
13 września              – Załęcze Wielkie
19 września              – Spała
04 października        – Łódź-Łagiewniki
11 października        – Skierniewice
08 listopada              – Konstantynów
15 listopada              – Wiączyń Dolny

Osoby zainteresowane serdecznie zapraszam na stronę http://biegilodzkie.pl/trasy-biegowe_start

Galeria zdjęć: ŁÓDŹrunningTEAM Galeria
Zdjęcia: ŁÓDŹrunningTEAM Galeria

Nie wiem jak Wy ale jeszcze parę biegów z tej serii zaliczę. Na Łagiewniki już się zapisałem.

Pozdrawiam

Dominik, Szakal Bałut z Bałut.