V Wycie Szakala – informator dla startujących

V Wycie Szakala – informator dla startujących

Zawodnicy V Wycia Szakala o Północy,
Jako, że dziś kolejna edycja Wycia Szakala o Północy, przekazujemy Wam garść niezbędnych informacji.

  1. W pierwszej kolejności – bardzo gorąca prośba o przygotowanie możliwie szybko składu drużyn wraz z kolejnością w sztafecie i przesłanie ich do nas na maila. Umożliwi to potem szybkie przygotowanie pełnych wyników biegu i zamieszczenie ich na stronie internetowej tuż po imprezie. Oczywiście zmiany w składzie czy kolejności będzie można dokonywać jeszcze przed biegiem (o czym prosimy informować!), ale im mniej takich zmian, tym lepiej :)
  1. W dniu Biegu, sztafety i zawodnicy zostaną zweryfikowani w „lotnym” Biurze zawodów w godzinach 20:30-21:30. Biuro Zawodów mieścić się będzie na parkingu przy ul. Łupkowej. Warunkiem dopuszczenia zawodnika do Biegu jest okazanie dokumentu tożsamości oraz złożenie podpisu pod oświadczeniem o zdolności do udziału w Biegu. Do biura nie muszą jednak przychodzić wszyscy zawodnicy. Wystarczy, że zrobi to Kapitan (lub inny przedstawiciel drużyny) z podpisanymi oświadczeniami przez wszystkich uczestników sztafety.

Oświadczneie dostępne również >>TUTAJ<<. Można je przygotować wcześniej, wtedy mniej formalności na miejscu :)

  1. Trasa biegu nie jest skomplikowana i będzie w całości rozświetlona zniczami.
  2. Przypominamy o obowiązku posiadania przynajmniej 2 latarek-czołówek na drużynę.
  3. Trasa nie będzie zamknięta dla ruchu pieszego/rowerowego, choć o tej godzinie nie spodziewamy się spacerowiczów :)
  1. Przebieg zawodów:

– START – punktualnie o 22:00. Pierwsi zawodnicy z drużyn (czyli z literkami „A” ustawiają się na linii startu, i na dany znak – ruszają na pierwsze kółko.

Przypominamy, że drużyny liczące więcej niż jedną kobietę startują o 2 minuty wcześniej niż pozostałe drużyny, przy czym za każdą dodatkową kobietę udzielna jest kolejna dwuminutowa bonifikata czasowa.

– ZMIANY – odbywają się w wyznakowanej  Strefie Zmian poprzez przekazanie pałeczki kolejnemu zawodnikowi, zgodnie ze zgłoszoną kolejnością. Zmieniający biegnie dalej w  kierunku linii Startu/Mety, natomiast zmieniany wbiega w lej po lewej stronie i odhacza się przy namiocie sędziego.

Prosimy by o tym nie zapominać, ponieważ odnotowanie numeru startowego w nocnych warunkach, przy Waszym tempie biegania naprawdę nie jest łatwe :)

– UWAGA !!! – w Strefie Zmian przebywać mogą tylko Zmieniany i Zmieniający zawodnik.

Zmieniający zawodnik wchodzi do strefy zmian bezpośrednio przed nadbiegnięciem

– META – ostatni zawodnik z ostatniej zmiany nie wbiega do leja, a biegnie co sił do linii mety ciesząc się przy tym i gestykulując, wzbudzając zainteresowanie i uwagę sędziego 😉

ZAKOŃCZENIE – odbędzie się mniej więcej 20 minut po zakończeniu rywalizacji, tradycyjnie dyplomy dostanie każda drużyna :). A na koniec – tradycyjne pamiątkowe zdjęcie.

 

  1. Jeśli macie jakiekolwiek pytania, wątpliwości – piszcie/dzwońcie.
  1. Przy okazji zapraszamy też na nasze kolejne imprezy, czyli:

– VII Półmaraton Szakala – kultowy już bieg, którego reklamować już chyba nie  trzeba – tradycyjnie w jesienną niedzielę października, czyli konkretnie 23.10.

 

Z biegowymi pozdrowieniami
Dyrektor V Wycia Szakala o Północy
Klaudia Kobus
szakalebalut@ o2.pl
www.szakalebalut.pl