VI Sztafetowy Maraton Szakala – podsumowanie, wyniki.

Miało być gorąco, duszno i nieprzyjemnie… pogoda jednak często płata nam figle. Po raz pierwszy w dniu biegu przywitał nas rzęsisty deszcz. Cała Łódź została postawiona na równe nogi. W internecie zawrzało. Mieszkańcy różnych części miasta co chwila pocieszali siebie nawzajem, że jeszcze nic straconego, że jeszcze jest nadzieja. Gdyby tego było mało, las został zajęty przez stado dzików. Zwierzęta protestowały i nie chciały opuścić miejsca wyznaczonego na strefę zmian.

Należało podjąć odpowiednie działania. Krótko przed otwarciem biura zawodów deszcz został rozdmuchany przez Sowę…Macieja Sowę, a dziki przepędzone przez Łosia… Michała Łosia – tegorocznego kierownika biegu.

Pozytywnie przeprowadzona interwencja pozwoliła zawodnikom 38 sztafet stanąć na linii startu. O godz. 10:30 pierwsi zawodnicy pomknęli  przed siebie.

W czasie biegu można było zauważyć narastające zmęczenie. Każda kolejna zmiana była coraz trudniejsza, próby przyspieszenia prawie nieosiągalne. Tuż przed strefą zmian widzieliśmy ,,wiele „małych finiszów”, podczas których zawodnicy rywalizujących teamów toczyli zaciekłą walkę o to, kto pierwszy odda pałeczkę.

Poziom biegu był naprawdę wysoki – aż 29 drużyn pokonało dystans maratonu poniżej 3 godzin. Zwyciężyła (po raz trzeci z rzędu!) drużyna AkademiaBiegacza.pl S.L. Salos-Wodna Łódź (2:14:47 – ustanawiając tym wynikiem nowy rekord SzMSz), a za nimi uplasowali się: CROSSRUNSHOP (2:19:47) oraz RYSIOTEAM i Przyjaciele (2:22:01).

Na sześć najlepszych ekip czekały nagrody od sponsorów biegu: Rossmanna i Spółki ALE – Enegry. Wspierali nas również: Miasto Łódź i Accenture.

Niektórzy zawodnicy zaprezentowali oszałamiająco wysoką formę. Wśród mężczyzn najszybsze zmiany dali: Tomasz Osmulski  z Trucht Team (śr. 2:49/km) oraz reprezentant AkademiaBiegacza.pl S.L. SALOS-WODNA Łódź – TEAM – Grzegorz Petrusiewicz (śr. 2:52/km).

Na szczególne wyróżnienie zasługują również  Sławomir Kuc (śr. 2:53/km),  Patryk Stypułkowski (śr. 2:55/km), Maciej Nitka (śr. 2:59/km) członkowie RYSIOTEAM  i Przyjaciele, a także Jan Wychowałek (śr. 2:59/km) biegacz AkademiaBiegacza.pl S.L. SALOS-WODNA Łódź – TEAM.

Wśród pań:  Zuzanna Mokros z Trucht Team (śr. 3:30/km), Sara Dominiak z CROSSRUNSHOP (śr. 3:35/km) oraz Karolina Matusiak z S.L. SALOS-WODNA Łódź – TEAM (śr. 3:38/km).

Szczegółowe wyniki poniżej oraz w zakładce „WYNIKI” na stronie biegu.

Szakalowa sztafeta to nie tylko bieg. To spotkanie biegaczy województwa łódzkiego, integracja, a przede wszystkim świetna zabawa. Obok strefy zmian zawodnicy poszczególnych drużyn mogli odpoczywać na kocach rozłożonych nad stawem. Podczas gdy jeden członek teamu ciężko pracował na trasie, pozostali mogli ucztować i popijać izotoniki.

Organizatorzy dziękują za walkę i wierzą, że się dobrze bawiliście.