VIII Półmaraton Szakala – podsumowanie

VIII Półmaraton Szakala – podsumowanie

W dzisiejszym Półmaratonie Szakala zwyciężyła… wiewiórka. To ona, podczas ceremonii dekoracji zwycięzców, została nominowana na maskotkę kolejnej edycji biegu. Ósma edycja Półmaratonu, rozgrywana pod znakiem trzmiela tajgowego, kilka godzin temu przeszła do historii.

W zasadzie było jak zawsze, ale przecież nigdy nie jest tak samo. Podobno spodobała się nieco zmieniona trasa. Dobrym pomysłem było „przeniesienie startu na metę”, dzięki czemu mogliśmy zrezygnować z ostatniej pętelki i dodaliśmy podbieg koło parkingu „kaloryfer”. Od nowa musieliśmy oznaczać kilometry na trasie – od tych, którzy łapali lapy na swoich zegarkach czekamy na informację, czy wszystko się zgadzało.

Pozytywnie zaskoczyła nas pogoda. Miało lać przez cały dzień, a tymczasem rano powitało nas słońce. Później, obserwując niebo, odliczaliśmy kwadranse do startu. Wciąż było sucho. Deszcz odwiedził nas dopiero po tym, jak zwycięzcy dotarli do mety. Był słabiutki (jak Szakal po maratonie) i trwał tylko chwilę. To była najlepsza niespodzianka.

Jak zawsze dopisali wspierający nas wolontariusze, do których kierujemy nasze gorące podziękowania. Policjanci i ratownicy również spisali się na medal. Co roku świetnie układa nam się współpraca z leśnym ośrodkiem hotelowym w Arturówku. To dzięki Wam możliwe jest współtworzenie imprezy, która pozwala poznać jesienne uroki najpiękniejszego lasu – Lasu Łagiewnickiego.

Chcielibyśmy podziękować również Wam– zawodnikom przede wszystkim za wspólne bieganie, za wspaniałą atmosferę na biegu i za hart ducha w walce z podbiegami. Gratulujemy jednocześnie – zarówno tym, którzy ustanowili nowe rekordy, jak i tym którzy po prostu wystartowali i pokonali „parowy szakala”

Do zobaczenia za rok – zapraszamy na spotkanie z wiewiórką.

VIII PÓŁMARATON SZAKALA – WYNIKI

Galeria zdjęć:

 1. Fot. Andrzej Domiza MultiFoto
 2. Fot. Michał Szczepaniak
 3. Fot. Tatiana Górska-Nowak
 4. Fot. Mario FOTO Studio cz. 1/3
 5. Fot. Mario FOTO Studio cz. 2/3
 6. Fot. Mario FOTO Studio cz. 3/3
 7. Fot. Krzysztof Lewandowski
 8. Fot. Kamis1808 B
 9. Fot. Beata Oleksiewicz FotyBeaty
 10. Fot. Maciej Sowa
 11. Fot. Anigreg.foto cz, 1/6
 12. Fot. Anigreg.foto cz. 2/6
 13. Fot. Anigreg.foto cz. 3/6
 14. Fot. Anigreg.foto cz. 4/6
 15. Fot. Anigreg.foto cz. 5/6
 16. Fot. Anigreg.foto cz. 6/6