Vivat Rex – niech żyje król!

 maurycDotychczasowy Wielki Król Szakali – Andrzej Pietrzak, blisko rok nosił Szakalowe berło i cieszył się z nadanego mu tytułu. Do czasu jednak, gdy na lini startu Poznańskiego maratonu stanął Maurycy Oleksiewicz. Z niewyobrażalną dla nas prędkością Maurice I Szybkonogi przekraczając linię mety po 2:41:34 w wielkim stylu obalił dotychczasowego króla i jednocześnie wysoko postawił mu poprzeczkę, licząc, że ten podczas łódzkiego maratonu podejmie wyzwanie. Czy mu się to uda? Na rozstrzygnięcie musimy poczekać do wiosny 2013 r…

Nie możemy jednak zapomnieć również o Królowej Szakali – Katarzyny „Babci” Oleś, która w wielkim stylu pobiła swój dotychczasowy rekord na dystansie maratonu i z czasem 3:09:29 zameldowała się na lini mety. Tym samym pozostałe Szakalice będą miały nielada problem próbując przejąć Szakalowy tron.

W poznańskim maratonie wzięła udział także Malwina Kaniewska. Najmłodsza spośród startujących w Poznaniu Szakali nie walczyła tylko z tym królewskim dystansem. Podczas całego biegu nieustępowała od niej towarzysząca jej od jakiegoś czasu choroba. Mamy nadzieję, że ‚wybiegana’ choroba oraz nowy rekord życiowy – 3:40:32 przyczynią się do szybkiego powrotu do zdrowia!

Wszystkim startującym serdecznie gratulujemy!