X Półmaraton Szakala – informacja przed startem!

X Półmaraton Szakala – informacja przed startem!

Drogie Biegaczki, Szanowni Biegacze!

Przede wszystkim wyrażamy radość, że zdecydowaliście się wybrać nasz bieg. Robimy wiele, by nie zawieść Waszych oczekiwań. Oto garść informacji o zbliżających się zawodach:

>> Biuro Zawodów czynne będzie:

  • Sobota godz. 11-16, sklep TRUCHT, ul. Roosvelta 12B w Łodzi (OFF Piotrkowska)
  • Niedziela godz. 9-11 (po godzinie 11 numery nie będą wydawane!)
  • Adres Biura Zawodów: Hotelowy Kompleks Leśny, ul. Skrzydlata 75

Mieszkańcy Łodzi oraz powiatów: zgierskiego, pabianickiego, łódzkiego wschodniego i brzezińskiego mogą odebrać pakiet tylko w sobotę (więcej informacji w regulaminie).

Warunkiem odbioru pakietu startowego będzie własnoręczne podpisanie Zaświadczenia o braku przeciwwskazań do uczestnictwa w biegu, które dostępne będzie w Biurze Zawodów. Podczas odbierania numeru startowego prosimy o okazanie dowodu osobistego (lub paszportu) dla weryfikacji danych osobowych oraz wieku.

Osoby, które nie będą mogły zgłosić się do biura zawodów w godzinach jego otwarcia, mogą upoważnić inną osobę do odbioru pakietu startowego. Osoba odbierająca pakiet startowy za innego zawodnika winna posiadać jego pisemne upoważnienie wraz z kserokopią dowodu osobistego osoby upoważniającej (do okazania).

Przypominamy, że startujemy w trzech turach:

  • Kobiety – 12.00
  • Mężczyźni I grupa – 12.15
  • Mężczyźni II grupa – 12.25

Lista zawodników przypisanych do „I oraz II grupy męskiej” będzie wywieszona w Biurze Zawodów. Umieszczona jest również na stronie biegu: www.szakalebalut.pl/x-polmaraton/

Przypominamy, że na trasie odpady można wyrzucać tylko w wyznaczonych miejscach (tzw. „strefach zrzutu”, które znajdować się będą kilkaset metrów za punktami z wodą), a nieprzestrzeganie tego przepisu skutkować będzie dyskwalifikacją.

>> Jeśli chcesz zgłosić „swojego” wolontariusza – przyjmiemy Go z radością. Chętnych prosimy zgłaszać mailowo (szakalebalutlodz@gmail.com) oraz zapraszamy w niedzielę do domku dla wolontariuszy. Po biegu każdy z nich otrzyma kubek, medal i coś na ząb.

>> Z uwagi na sporą liczbę startujących zawodników w dniu biegu mogą pojawić się trudności z parkowaniem! Samochody można zaparkować na parkingu płatnym niestrzeżonym (ok. 150-200 m od strefy startu/mety – cena ok. 4 zł). Parkowanie przy ulicy Skrzydlatej jest w praktyce możliwe, ale uprzedzamy, że obowiązuje tam zakaz zatrzymywania. Prosimy o nieparkowanie na trawnikach oraz wzdłuż alejek prowadzących do ośrodka.

>> W domkach usytuowanych na terenie ośrodka sąsiadujących z Biurem Zawodów będą znajdować się szatnie (damska i męska), depozyt, prysznice (zimna woda) oraz toalety. Szatnie nie gwarantują jednak komfortu – przepraszamy, ale takie występują tutaj warunki.

>> Jeśli galerią swoich zdjęć z biegu zechcesz podzielić się z innymi – po zawodach prześlij link na adres: szakalebalutlodz@gmail.com

>> Po biegu można będzie posilić się u naszych gospodarzy, czyli w Leśniczówce Gajowego (wejście od ulicy Skrzydlatej). Wszyscy zawodnicy otrzymają – za okazaniem numeru startowego – ciepły posiłek (bigos, również w wersji wege). Inne ciepłe i zimne dania w menu Gajowego. Dla biegaczy przygotowane zostanie specjalne „menu biegacza”:  gulasz mięsny z kaszą bulgur lub kaszą gryczaną + ogórek kiszony (w cenie 20 zł).

>> „Wymień karmę dla psów na kubek z Półmaratonu Szakala”, czyli czyścimy nasze magazyny! Przynieś w dniu biegu karmę, koce, zabawki lub wszystko to, co może przydać się w schronisku dla zwierząt Medor w Zgierzu, a w zamian otrzymasz kubek z poprzedniej edycji Półmaratonu Szakala! UWAGA: ilość kubków ograniczona!

>> Co jest lepsze od biegania? Bieganie i Pomaganie.

Tak jak w roku poprzednim zapraszamy do wsparcia zbiórki charytatywnej Ciaaaaachoooo poMOCY! Jeśli chcesz wesprzeć akcję – przynieś przed biegiem własnoręcznie lub cudzoręcznie wykonane ciasto, a wolontariusze Ciacha pociachają je i oddadzą każdemu hojnemu, zgłodniałemu biegaczowi czy kibicowi. Po biegu – jeśli chcesz wesprzeć akcję – przynieś pieniążek, kup ciacho i rozkoszuj się wyjątkowym domowym wyrobem. Przypominamy – porcje są grube, duże i miejmy nadzieję, że dzięki Wam wszystkie ciacha znikną. Należy więc spieszyć się z nabywaniem (szczegóły na stronie wydarzenia: www.facebook.com/events/491102635054979).

Z biegowymi pozdrowieniami,
Szakale Bałut

stopka