XII Półmaraton i Cross Szakala startuje za:

Days

:

Hours

:

Minutes

:

Seconds

XII Półmaraton Szakala przeszedł do historii. W rozszerzonej o I Cross Szakala oraz Biegi Szakalątek wersji był nie lada wyzwaniem organizacyjnym. Wasza radość jednak mocno nas uskrzydliła i motywowała!

Wielkie gratulacje dla wszystkich za walkę ze sobą oraz momentami ciężkimi, crossowymi trasami. Chcielibyśmy podziękować Wam – zawodnikom – przede wszystkim za wspólne bieganie, za wspaniałą atmosferę podczas biegu i za hart ducha w walce z podbiegami. Gratulujemy zarówno tym, którzy ustanowili nowe rekordy, jak i tym którzy po prostu wystartowali i pokonali wymagające trasy w naszej puszczy.

Dziękujemy wszystkim kibicom, wolontariuszom oraz partnerom za pomoc w organizacji i współtworzenie imprezy, która pozwala poznać jesienne uroki pięknego Lasu Łagiewnickiego.

Z jesiennym pozdrowieniem,
Szakale Bałut ?

WYNIKI XII PÓŁMARATON SZAKALA

WYNIKI I CROSS SZAKALA

GALERIE:

ZAŚWIADCZENIE kopia

Drogie Biegaczki, Szanowni Biegacze!

Przede wszystkim wyrażamy radość, że zdecydowaliście się wybrać nasz bieg. Robimy wiele, by sprostać Waszym oczekiwaniom. Oto garść informacji o zbliżających się zawodach:

Biuro Zawodów czynne będzie:

 • Piątek godz. 16-18 – sklep TRUCHT, ul. Żeromskiego 74
 • Sobota godz. 11-15 – sklep TRUCHT, ul. Żeromskiego 74
 • Niedziela godz. 9-11 – Biuro Zawodów: Hotel „Daria”, ul. Studencka 2/4

Mieszkańcy Łodzi oraz powiatów: zgierskiego, pabianickiego, łódzkiego wschodniego i brzezińskiego mogą odebrać pakiet tylko w piątek i sobotę (więcej informacji w regulaminie).

W celu odebrania pakietów startowych konieczne jest posiadanie dowodu tożsamości. Warunkiem odbioru pakietu startowego będzie wydrukowanie i własnoręczne podpisanie Karty Zgłoszenia (należy ją wydrukować z konta na stronie zapisy.inessport.pl – po zalogowaniu należy wejść w zakładkę moje konto – nadchodzące wydarzenia – pobierz kartę zgłoszeniową).

Osoby, które nie będą mogły zgłosić się do biura zawodów w godzinach jego otwarcia, mogą upoważnić inną osobę do odbioru pakietu startowego. Osoba odbierająca pakiet startowy za innego zawodnika winna posiadać jego pisemne upoważnienie. >>WZÓR DO POBRANIA TUTAJ <<

Po wyznaczonych godzinach Biuro Zawodów nie będzie wydawało pakietów startowych, dlatego uprasza się o jak najwcześniejsze przybycie zawodników.


START BIEGÓW:

 1. Biegi Dziecięce (Bieg Szakalątek)start od godz. 11.00
 2. Półmaraton Szakala:
  Startujemy w trzech turach:

  • Kobiety – 12.00
  • Mężczyźni I grupa – 12.15
  • Mężczyźni II grupa – 12.25

  Lista zawodników przypisanych do „I oraz II grupy męskiej” będzie wywieszona w Biurze Zawodów. Umieszczona będzie również na stronie biegu do dnia 26.10.2022 r.

 3. CROSS SZAKALA – start godz. 12.35

Przypominamy, że na trasie odpady można wyrzucać tylko w wyznaczonych miejscach (tzw. „strefach zrzutu”, które znajdować się będą kilkaset metrów za punktami z wodą), a nieprzestrzeganie tego przepisu skutkować będzie dyskwalifikacją.


Jeśli chcesz zgłosić „swojego” wolontariusza – przyjmiemy Go z radością – zostały jeszcze wolne miejsca. Chętnych prosimy zgłaszać mailowo (szakalebalutlodz@gmail.com) oraz zapraszamy w niedzielę do Biura Zawodów (pierwszeństwo mają osoby zgłoszone drogą e-mailową). Po biegu każdy z nich otrzyma pakiet startowy wraz z niespodzianką oraz medal i ciepły posiłek.


Parking i depozyt

Z uwagi na sporą liczbę startujących zawodników w dniu biegu mogą pojawić się trudności z parkowaniem. Samochody można zaparkować przy ul. Skrzydlatej na parkingu płatnym niestrzeżonym (ok. 300 m od strefy startu/mety) oraz po wschodniej stronie ulicy. Polecamy także parkowanie nieco dalej od miejsca startu – na ul. Wycieczkowej 77 (tzw. „kaloryfer”). Prosimy o nieparkowanie na trawnikach oraz wzdłuż alejek prowadzących do Biura Zawodów.

Będzie u nas działać także depozyt, gdzie będzie można zostawić swoje rzeczy. Toalety będą dostępne w pobliżu wodnego placu zabaw. Ze względu na sytuację sanitarną nie będzie natomiast szatni oraz pryszniców.


Jeśli galerią swoich zdjęć z biegu zechcesz podzielić się z innymi – po zawodach prześlij link na adres: szakalebalutlodz@gmail.com


Po biegu można będzie posilić się pyszną grochówką pod wiatą w pobliżu strefy startu/mety. Ciepły posiłek za okazaniem numeru startowego otrzymają wszyscy zawodnicy oraz wolontariusze.


 Co jest lepsze od biegania? Bieganie i Pomaganie.

Tak jak w latach poprzednich zapraszamy do wsparcia zbiórki charytatywnej Ciaaaaachoooo poMOCY! Tym razem wspieramy Tosię. Wrzucamy parę słów ze strony biegów, dla osób, które nie znają Tosi: ,,TOSIA to wesoła, rezolutna, zawsze uśmiechnięta kruszynka, a tak ciężko chora. Póki co zbyt mała żeby zrozumieć i zaakceptować chorobę, która może w drastyczny sposób zmienić jej ciało i wygląd. Tosia choruje na NF1 -czyli neurofibromatozę typu 1. Jest to nieuleczalna choroba neurologiczno-onkologiczna o podłożu genetycznym. Obecnie tylko rehabilitacja jest jedyną formą pomocy. NF1 wiąże się z ogromem problemów zdrowotnych zagrażających życiu. Glejak mózgu, Glejak nerwu wzrokowego, padaczka- to tylko niektóre powikłania chorobowe. Obecnie nie ma leku, który pomógłby choćby zatrzymać lub spowolnić rozwój choroby. Zaburzenia rozwojowe, które się pojawiają można korygować tylko za pomocą kosztownej rehabilitacji, terapii integracji sensorycznej, terapii logopedycznej


HARMONOGRAM IMPREZY:

8.00 – 9.30                  Przygotowanie biura zawodów i strefy startu/mety biegu,
9.00 – 11.30                Praca biura zawodów (wydawanie pakietów),
11.00 – 11.30               Bieg Szakalątek
12.00                              Start I grupy (kobiety) – Półmaraton
12:15                                 Start II grupy (mężczyźni I) – Półmaraton
12:25                                 Start III grupy (mężczyźni II) – Półmaraton
12.35                                Start Cross Szakala

13:05                              Przewidywany czas pierwszego zawodnika na mecie Crossu Szakala
13:35                              
Przewidywany czas pierwszego zawodnika na mecie Półmaratonu
15:25                                 Ostatni zawodnik na mecie Półmaratonu

15:30                                Zakończenie Biegu Głównego

14:00 – 14.30              Ceremonia wręczenia nagród Cross Szakala
15:00 – 15.30              Ceremonia wręczenia nagród Półmaratonu

16.30                              Zakończenie imprezy


mapka_xii_szakal

parking xii szakal

Z biegowymi pozdrowieniami,
Szakale Bałut

Lista startowa wskazuje podział na grupy: kobiet (start 12:00) oraz mężczyzn I (start 12:15) i II (start 12:25) oraz na Cross Szakala (start 12:35) i Biegi Szakalątek (start godz. 11:00)

W zależności od płci – zapisując się w Biurze Zawodów następuje automatyczny przydział do grupy K lub M II.

W Biurze Zawodów pakiety wydawane są według opisanego przy nazwisku numeru startowego.

LISTA STARTOWA – KOBIETY (START 12:00)

LISTA STARTOWA – MĘŻCZYŹNI (START 12:15)

LISTA STARTOWA MĘŻCZYŹNI – START 12:25

LISTA STARTOWA – I CROSS SZAKALA (START 12:35)

LISTA STARTOWA – BIEGI SZAKALĄTEK (START godz. 11.00)

 

 

Bieg współfinansowany jest ze środków otrzymanych z Urzędu Miasta Łodzi: www.lodz.pl


fotybeaty

Beata Oleksiewicz „FOTY BEATY” ufundowała bony, dzięki którym za indywidualną sesję fotograficzną zapłacicie jedynie 100 zł. Nagrody otrzymają pierwsze 3 zawodniczki i 3 zawodników XII Półmaratonu oraz Crossu Szakala. Szczegóły oraz przepiękne foto sesje do obejrzenia znajdziecie na facebookowym profilu Beaty:

www.facebook.com/fotybeaty


aleWybierz to, co najlepsze! W ofercie sklepu ALE znajdziesz szereg unikalnych produktów żywnościowych, takich jak: suplementy diety i specjalistyczne odżywki dla sportowców i osób aktywnych. Dzięki nim efektywność Twoich codziennych treningów stanie się znacznie większa, a proces regeneracji szybszy niż kiedykolwiek wcześniej. Wśród produktów marki ALE znajdziesz m.in. odżywki węglowodanowe dedykowane miłośnikom sportów wytrzymałościowych oraz odżywki białkowe, węglowodanowo-białkowe i aminokwasy rozgałęzione BCAA dla osób zajmujących się sportami siłowymi, uprawiających cross-fit lub sporty walki. Dodatkowo, dla wszystkich osób związanych ze sportem, przeznaczona jest linia suplementów obejmująca witaminy, minerały i antyoksydanty.

ALE zostało partnerem XII Półmaratonu Szakala, a każdy z Was w pakiecie startowym znajdzie żele tej marki. Po szczegóły zapraszamy na:

www.alenergy.eu


Dzięki firmie Putka każdy z biegaczy będzie mógł po naszym biegu posilić się smacznymi słodkimi bułeczkami.

Piekarnie spod znaku Putka oferują szeroki asortyment wysokiej jakości pieczywa i wyrobów cukierniczych. Obecnie produkują ponad 70 rodzajów chleba, bułek i bułeczek oraz ponad 80 wyrobów ciastkarsko-cukierniczych.

Wśród produktów Putka znajduje się pełen wybór pieczywa, zarówno pakowanego, jak i niepakownego oraz drożdżówki, pączki, bułki słodkie, ciasta i ciasteczka, a także torty. Wykonują również nietypowe zamówienia, dostosowując technologię i termin wykonania do życzenia klienta.

Obecnie pieczywo i wyroby cukiernicze Putka można kupić w piekarniach firmowych i piekarniach patronackich na terenie Warszawy i okolic oraz w Łodzi, jak również w mniejszych i większych sklepach spożywczych.

Zapraszamy na stronę naszego Partnera:

www.putka.pl

 

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

z14852551Q,IV-Polmaraton-Szakala-dookola-Lasu-Lagiewnickiego PICT0079

 

 

 

 

 

TRASA PÓŁMARATONU SZAKALA – GPX / FIT

SZAKAL 2022

TRASA CROSSU SZAKALA – GPX / FIT

CROSS SZAKALA


Mapa Półmaratonu Szakala 2022 [podziękowania dla UKS Orientuś Łódź]:

szakal_nowy


Mapa Crossu Szakala 2022 [podziękowania dla UKS Orientuś Łódź]:

cross