XXI Bieg Powstania Warszawskiego – relacja

Na dwa dni przed 67. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego warszawski WOSiR zorganizował XXI Bieg P.W. Na imprezie nie mogło zabraknąć Szakali. Zespół w składzie Justyna, Andrzej, Emil i Maurycy dojechał pod mury Muzeum P.W. gdzie dołączył do nas Szymon. Po ekspresowym zwiedzaniu ekspozycji i seansie krótkiego filmu 3D „Miasto Ruin” podjechaliśmy pod stadion Polonii, skąd o nietypowej jak na zawody wieczorowej porze (godzina 21) ruszyliśmy na malowniczą trasę po warszawskiej starówce. Bieg na dystansie 10km wygrał z czasem 30:10 Michał Kaczmarek z Aleksandrowa Łódzkiego. W pierwszej dziesiątce uplasował się inny reprezentant Regionu Łódzkiego – Krzysztof Pietrzyk, ze znakomitym czasem 32:46, co dało mu 7.miejsce. Wśród pań zwyciężyła Olga Ochal z czasem 35:53.

Miejsca Szakali:
36. Maurycy Oleksiewicz 37:26 (37:10 netto) – 22m. w kat M-20
49. Andrzej Pietrzak 38:00 (37:46 netto PB) – 11m. w kat M-30
332. Emil Waśkowski 45:11 (44:04 netto PB)
415. Szymon Drab 46:12 (45:05 netto)

Równolegle rozegrany został bieg na dystansie 5km, który wygrał Jakub Nowak z czasem 14:39. Wśród kobiet zwyciężczynią została Renata Kalińska meldując się na mecie z czasem 17:24. Znakomity czas uzyskała nasza dzielna Szakalica Justyna Grzelewska. Wynik 19:40 jest jej nowym rekordem życiowym, niestety na skutek pomylenia korytarza biegowego tuż przed metą rezultat ten nie może być uznany za oficjalny. Czas dałby Justynie wyśmienite 6.miejsce… Strasznie szkoda, zwłaszcza że ta lokata była jeszcze nagradzana przez Organizatorów. Jednego możemy być pewni. Justyna nigdy więcej trasy już nie pomyli :)

Autor: Maurycy Oleksiewicz