XXVIII Bieg Sylwestrowy w Łodzi

Jeżeli Nowy Jork jest Mekką biegaczy, to z pewnością Arturówek jest ich Medyną.  Czym innym bowiem wytłumaczyć fakt, że ostatniego dnia grudnia przybywa tam liczna rzesza zapaleńców, aby stanąć do zmagań biegowych i w ten sposób pożegnać mijający rok ?

Bieg Sylwestrowy 2012 DSC00345Tak było i tym razem.  Już od samego rana, znany wszystkim, teren przy stawach zapełniał się kibicami oraz zawodnikami  w różnym wieku od maluszków do seniorów. Na początku ścigały się na różnych dystansach  dzieci, młodzież oraz Vip-owie. W końcu wystartował  bieg główny na 10 kilometrów, który ukończyło aż 663 śmiałków.  Wygrał Hubert Pokrop z WKS Grunwald Poznań (0:29:49)  a za nim na mecie zameldowali się kolejno Tomasz Osmulski (0:29:55), Emil Dobrowolski (0:30:30) oraz Krzysztof Pietrzyk (0:32:17). Wśród uczestników tego wyścigu nie zbrakło również  Szakali.  Najlepiej z nich zaprezentowała się Monika Kaczmarek, która z czasem 0: 38:33 zdobyła trzecie miejsce w rywalizacji kobiet. Spośród mężczyzn całkiem dobrze wypadł także Andrzej Pietrzak. Jego rezultat – 0:37:32 jest dokładnym powtórzeniem wyniku  z zeszłorocznej edycji tego biegu. Nieźle poradzili sobie również Szymon Drab (0:42:32) Emil Waśkowski (0:43:00), Justyna Grzelewska (0:45:17), Dariusz Stolarczyk (0:47:54), Adam Ryźlak (0:51:15), Piotr Szczepaniak (0:54:40) oraz Joanna Starosta (1:03:59).

Miłym  akcentem szakalowym był również udział w zawodach dawnego reprezentanta „Pomarańczowych”  i  legendarnego współtwórcy  tego klubu – Marcina Podgórskiego. Pokonał on 10  km  w czasie  0:35:19  co dało  wysokie  12 miejsce w klasyfikacji generalnej. Po biegu na wszystkich zawodników czekały pamiątkowe dyplomy, medale, grochówka oraz ciepła herbata. Zwycięzcom oraz innym  zawodnikom serdecznie gratulujemy, wszystkim dziękujemy ze wspólną zabawę.  Życzymy Szczęśliwego Nowym Roku, doskonałej formy i sukcesów sportowych !!!