PODRÓŻE

logo szerokie

15 maja 2013 r. czworo biegaczy z klubu Szakale Bałut Łódź uda się do serca Afryki by pobiec maraton w Kigali (Rwanda). Accenture Rwanda Marathon Expedition 2013 odbędzie się dzięki wsparciu sponsora wyprawy – spółki Accenture Łódź Delivery Center.

Przez dwa tygodnie Szakale będą również podróżowały po Rwandzie i sąsiadującej z nią Burundi. Dzięki nawiązaniu kontaktów z polskimi misjonarzami, których odwiedzą na miejscu, poznają codzienne życie Rwandyjczyków oraz charakter pracy misjonarzy (która polega m.in. na prowadzeniu szkół – a każda z nich gromadzi setki podopiecznych w różnym wieku). By wspomóc działania polskich misjonarzy Szakale zorganizowały zbiórkę rzeczy, które mogą przydać się w codziennej pracy: kredki, układanki dla dzieci, piłki, nasiona warzyw niedostępnych na miejscu.

Gazeta Wyborcza, Radio Eska oraz Serwis biegampolodzi.pl objęły patronatem wyprawę. W miarę możliwości (tj. dostępu do Internetu) Szakale będą przesyłać relacje ze zmagań biegowych i podróżniczych wraz ze zdjęciami, które będziemy publikować na naszej stronie.

SPONSOR GŁÓWNY

AccSignature_Lg_gray

 

PARTNERZY

bambino brubeck_0 gazeta wyborcza logo dd logo logo_0 pobrane