XIII Półmaraton Szakala / CROSS Szakala – informacja przed startem!

XIII Półmaraton Szakala / CROSS Szakala – informacja przed startem!

Drogie Biegaczki, Szanowni Biegacze!

Przede wszystkim wyrażamy radość, że zdecydowaliście się wybrać nasz bieg. Robimy wiele, by sprostać Waszym oczekiwaniom. Oto garść informacji o zbliżających się zawodach:

Biuro Zawodów zlokalizowane będzie w Ośrodku Wypoczynkowo-Hotelowym PRZĄŚNICZKA (Studencka 20/24, 90-001 Łódź, Arturówek).

Biuro zawodów czynne będzie:

  • Piątek godz. 17-20 
  • Sobota godz. 09:30-15:00
  • Niedziela godz. 9-11 

Mieszkańcy Łodzi oraz powiatów: zgierskiego, pabianickiego, łódzkiego wschodniego i brzezińskiego mogą odebrać pakiet tylko w piątek i sobotę (więcej informacji w regulaminie).

W celu odebrania pakietów startowych konieczne jest posiadanie dowodu tożsamości. Warunkiem odbioru pakietu startowego będzie wydrukowanie i własnoręczne podpisanie Karty Zgłoszenia (należy ją wydrukować z konta na stronie zapisy.inessport.pl – po zalogowaniu należy wejść w zakładkę moje konto – nadchodzące wydarzenia – pobierz kartę zgłoszeniową).

Osoby, które nie będą mogły zgłosić się do biura zawodów w godzinach jego otwarcia, mogą upoważnić inną osobę do odbioru pakietu startowego. Osoba odbierająca pakiet startowy za innego zawodnika winna posiadać jego pisemne upoważnienie.  >>WZÓR DO POBRANIA TUTAJ <<

Po wyznaczonych godzinach Biuro Zawodów nie będzie wydawało pakietów startowych, dlatego uprasza się o jak najwcześniejsze przybycie zawodników.


Startujemy w trzech turach:

  • Kobiety  + zawodnicy biorący udział w klasyfikacji SZLEM – 12.00
  • Mężczyźni I grupa – 12.15
  • Mężczyźni II grupa – 12.25

Lista zawodników przypisanych do „I oraz II grupy męskiej” będzie wywieszona w Biurze Zawodów. Umieszczona jest również na stronie biegu: www.szakalebalut.pl/xiii-polmaraton/


Przypominamy, że na trasie odpady można wyrzucać tylko w wyznaczonych miejscach (tzw. „strefach zrzutu”, które znajdować się będą kilkaset metrów za punktami z wodą), a nieprzestrzeganie tego przepisu skutkować będzie dyskwalifikacją.


Jeśli chcesz zgłosić „swojego” wolontariusza – przyjmiemy Go z radością – zostały jeszcze wolne miejsca. Chętnych prosimy zgłaszać mailowo (szakalebalutlodz@gmail.com) oraz zapraszamy w niedzielę do Biura Zawodów (pierwszeństwo mają osoby zgłoszone drogą e-mailową). Po biegu każdy z nich otrzyma pakiet startowy wraz z niespodzianką oraz medal i ciepły posiłek.


Parking i depozyt

Z uwagi na sporą liczbę startujących zawodników w dniu biegu mogą pojawić się trudności z parkowaniem. Samochody można zaparkować przy ul. Skrzydlatej na parkingu płatnym niestrzeżonym (ok. 300 m od strefy startu/mety) oraz po wschodniej stronie ulicy. Polecamy także parkowanie nieco dalej od miejsca startu – na ul. Wycieczkowej 77 (tzw. „kaloryfer”). Prosimy o nieparkowanie na trawnikach oraz wzdłuż alejek prowadzących do Biura Zawodów.

Będzie u nas działać także depozyt, gdzie będzie można zostawić swoje rzeczy. Toalety będą dostępne w pobliżu wodnego placu zabaw. Ze względu na sytuację sanitarną nie będzie natomiast szatni oraz pryszniców.


Jeśli galerią swoich zdjęć z biegu zechcesz podzielić się z innymi – po zawodach prześlij link na adres: szakalebalutlodz@gmail.com


Po biegu można będzie posilić się pyszną grochówką lub wersją wege – zupą dyniową. Posiłki będą wydawane w pobliżu biura zawodów. Ciepły posiłek za okazaniem numeru startowego otrzymają wszyscy zawodnicy oraz wolontariusze.


HARMONOGRAM IMPREZY:

Niedziela 29 października

8.00 –   9.30                Przygotowanie biura zawodów i strefy startu/mety biegu,
9.00 – 11.30                Praca biura zawodów (wydawanie pakietów),
11.00 – 11.30               Bieg Szakalątek
12.00                              Start I grupy (kobiety) – Półmaraton
12:15                                 Start II grupy (mężczyźni I) – Półmaraton
12:25                                Start III grupy (mężczyźni II) – Półmaraton
12.35                               Start Cross Szakala

13:05                         Przewidywany czas pierwszego zawodnika na mecie Crossu Szakala
13:35                         
Przewidywany czas pierwszego zawodnika na mecie Półmaratonu
15:25                          Ostatni zawodnik na mecie Półmaratonu

15:20                           Zakończenie Biegu Głównego,

14:00 – 14.30           Ceremonia wręczenia nagród Cross Szakala,
15:00 – 15.30           Ceremonia wręczenia nagród Półmaraton oraz Szlem Szakala (godzina dekoracji może ulec zmianie w przypadku
którym osoby mogące uczestniczyć w dekoracji będą jeszcze na trasie)

16.30                           Zakończenie imprezy.


 Co jest lepsze od biegania? Bieganie i Pomaganie.

Tak jak w latach poprzednich zapraszamy do wsparcia zbiórki charytatywnej Ciaaaaachoooo poMOCY! Tym razem wspieramy Adasia. Mały, cudowny chłopiec z ogromną siłą walki o choćby najmniejszy postęp. Jeśli chcesz wesprzeć akcję – przynieś przed biegiem swoje wypieki, a wolontariusze Ciacha pociachają je i oddadzą każdemu hojnemu, zgłodniałemu biegaczowi czy kibicowi. Po biegu – jeśli chcesz wesprzeć akcję – przynieś pieniążek, kup ciacho i rozkoszuj się wyjątkowym domowym wyrobem. Szczegóły wydarzenia >TUTAJ<


395113752_708136907481058_7538263528874540767_n (1)