X Półmaraton Szakala startuje za:

Days

:

Hours

:

Minutes

:

Seconds

Jubileuszowy X Półmaraton Szakala przeszedł do historii. Wielkie gratulacje dla wszystkich za walkę ze sobą oraz ciężką, crossową trasą. Chcielibyśmy podziękować Wam – zawodnikom – przede wszystkim za wspólne bieganie, za wspaniałą atmosferę podczas biegu i za hart ducha w walce z podbiegami. Jednocześnie gratulujemy – zarówno tym, którzy ustanowili nowe rekordy, jak i tym którzy po prostu wystartowali i pokonali „parowy szakala”. Dziękujemy wszystkim kibicom oraz wolontariuszom za pomoc w organizacji i współtworzenie imprezy, która pozwala poznać jesienne uroki najpiękniejszego lasu – Lasu Łagiewnickiego.

WYNIKI X PÓŁMARATON SZAKALA

RELACJE:

GALERIE:

Na niedzielę, 20 października 2019 r. wyznaczyliśmy datę X Półmaratonu Szakala Dookoła Lasu Łagiewnickiego organizowanego we współpracy z Urzędem Miasta Łodzi. Trasa biegu wytyczona została na  terenie Lasu Łagiewnickiego stanowiącego część Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich. Start, podobnie jak w zeszłym roku, nastąpi w samo południe z ulicy Skrzydlatej przy stawach w Arturówku.

W tym roku przygotowaliśmy dla Was kilka niespodzianek. Jedną z nich są wyjątkowe szakalowe koszulki techniczne (męskie i damskie) oraz termoaktywne kominy do nabycia w sklepie Just Hero na stronie: www.justhero.pl/SZAKALE.

justhero1 justhero2 justhero3 justhero4

Chciałbyś nabyć szakalową koszulkę z rabatem? Nic prostszego! Zrób to w trzech prostych krokach:

 1. Zarejestruj się na X Półmaraton Szakala na stronie: www.zapisy.inessport.pl/index.php?idm=5&idp=0&act=zgloszenie-zawodnika&event=584. Dzięki temu otrzymasz kod rabatowy do sklepu Just Hero.
 2. Wybierz koszulkę dla siebie i wpisz kod zniżkowy na stronie sklepu: www.justhero.pl/SZAKALE
 3. Ciesz się zniżką 29zł na koszulkę i kup ją w niewiarygodnej cenie 40zł (zamiast 69zł) :)

Najnowsze informacje odnośnie biegu oraz weekendowych treningów z Szakalami znajdziesz na naszym facebookowym fanpage’u: www.facebook.com/szakalebalut

67585501_2437047766316372_5695340025651134464_n

Drogie Biegaczki, Szanowni Biegacze!

Przede wszystkim wyrażamy radość, że zdecydowaliście się wybrać nasz bieg. Robimy wiele, by nie zawieść Waszych oczekiwań. Oto garść informacji o zbliżających się zawodach:

>> Biuro Zawodów czynne będzie:

 • Sobota godz. 11-16, sklep TRUCHT, ul. Roosvelta 12B w Łodzi (OFF Piotrkowska)
 • Niedziela godz. 9-11 (po godzinie 11 numery nie będą wydawane!)
 • Adres Biura Zawodów: Hotelowy Kompleks Leśny, ul. Skrzydlata 75

Mieszkańcy Łodzi oraz powiatów: zgierskiego, pabianickiego, łódzkiego wschodniego i brzezińskiego mogą odebrać pakiet tylko w sobotę (więcej informacji w regulaminie).

Warunkiem odbioru pakietu startowego będzie własnoręczne podpisanie Zaświadczenia o braku przeciwwskazań do uczestnictwa w biegu, które dostępne będzie w Biurze Zawodów. Podczas odbierania numeru startowego prosimy o okazanie dowodu osobistego (lub paszportu) dla weryfikacji danych osobowych oraz wieku.

Osoby, które nie będą mogły zgłosić się do biura zawodów w godzinach jego otwarcia, mogą upoważnić inną osobę do odbioru pakietu startowego. Osoba odbierająca pakiet startowy za innego zawodnika winna posiadać jego pisemne upoważnienie wraz z kserokopią dowodu osobistego osoby upoważniającej (do okazania).

Przypominamy, że startujemy w trzech turach:

 • Kobiety – 12.00
 • Mężczyźni I grupa – 12.15
 • Mężczyźni II grupa – 12.25

Lista zawodników przypisanych do „I oraz II grupy męskiej” będzie wywieszona w Biurze Zawodów. Umieszczona jest również na stronie biegu: www.szakalebalut.pl/x-polmaraton/

Przypominamy, że na trasie odpady można wyrzucać tylko w wyznaczonych miejscach (tzw. „strefach zrzutu”, które znajdować się będą kilkaset metrów za punktami z wodą), a nieprzestrzeganie tego przepisu skutkować będzie dyskwalifikacją.

>> Jeśli chcesz zgłosić „swojego” wolontariusza – przyjmiemy Go z radością. Chętnych prosimy zgłaszać mailowo (szakalebalutlodz@gmail.com) oraz zapraszamy w niedzielę do domku dla wolontariuszy. Po biegu każdy z nich otrzyma kubek, medal i coś na ząb.

>> Z uwagi na sporą liczbę startujących zawodników w dniu biegu mogą pojawić się trudności z parkowaniem! Samochody można zaparkować na parkingu płatnym niestrzeżonym (ok. 150-200 m od strefy startu/mety – cena ok. 4 zł). Parkowanie przy ulicy Skrzydlatej jest w praktyce możliwe, ale uprzedzamy, że obowiązuje tam zakaz zatrzymywania. Prosimy o nieparkowanie na trawnikach oraz wzdłuż alejek prowadzących do ośrodka.

>> W domkach usytuowanych na terenie ośrodka sąsiadujących z Biurem Zawodów będą znajdować się szatnie (damska i męska), depozyt, prysznice (zimna woda) oraz toalety. Szatnie nie gwarantują jednak komfortu – przepraszamy, ale takie występują tutaj warunki.

>> Jeśli galerią swoich zdjęć z biegu zechcesz podzielić się z innymi – po zawodach prześlij link na adres: szakalebalutlodz@gmail.com

>> Po biegu można będzie posilić się u naszych gospodarzy, czyli w Leśniczówce Gajowego (wejście od ulicy Skrzydlatej). Wszyscy zawodnicy otrzymają – za okazaniem numeru startowego – ciepły posiłek (bigos, również w wersji wege). Inne ciepłe i zimne dania w menu Gajowego. Dla biegaczy przygotowane zostanie specjalne „menu biegacza”:  gulasz mięsny z kaszą bulgur lub kaszą gryczaną + ogórek kiszony (w cenie 20 zł).

>> „Wymień karmę dla psów na kubek z Półmaratonu Szakala”, czyli czyścimy nasze magazyny! Przynieś w dniu biegu karmę, koce, zabawki lub wszystko to, co może przydać się w schronisku dla zwierząt Medor w Zgierzu, a w zamian otrzymasz kubek z poprzedniej edycji Półmaratonu Szakala! UWAGA: ilość kubków ograniczona!

>> Co jest lepsze od biegania? Bieganie i Pomaganie.

Tak jak w roku poprzednim zapraszamy do wsparcia zbiórki charytatywnej Ciaaaaachoooo poMOCY! Jeśli chcesz wesprzeć akcję – przynieś przed biegiem własnoręcznie lub cudzoręcznie wykonane ciasto, a wolontariusze Ciacha pociachają je i oddadzą każdemu hojnemu, zgłodniałemu biegaczowi czy kibicowi. Po biegu – jeśli chcesz wesprzeć akcję – przynieś pieniążek, kup ciacho i rozkoszuj się wyjątkowym domowym wyrobem. Przypominamy – porcje są grube, duże i miejmy nadzieję, że dzięki Wam wszystkie ciacha znikną. Należy więc spieszyć się z nabywaniem (szczegóły na stronie wydarzenia: www.facebook.com/events/491102635054979).

Z biegowymi pozdrowieniami,
Szakale Bałut

stopka

Regulamin

X Półmaratonu Szakala Dookoła Lasu Łagiewnickiego

§ 1. POSTANOWIENIA OGÓLNE

 1. X Półmaraton Szakala Dookoła Lasu Łagiewnickiego (zwany dalej Biegiem) organizowany jest przez Klub Sportowy „Szakale Bałut Łódź” – http://www.szakalebalut.pl; e-mail: szakalebalutlodz@gmail.com
 2. Wszystkich uczestników biegu obowiązują przepisy PZLA oraz niniejszy regulamin.
 3. Pobranie numeru startowego jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Biegu.

§ 2. TERMIN I MIEJSCE BIEGU

 1. Bieg odbędzie się w dniu 20 października 2019r., start i meta nad stawami w Arturówku, przy obiekcie Miejskiego Ośrodku Sportu i Rekreacji na ul. Skrzydlatej 75 w Łodzi.
 2. Trasa biegu poprowadzona jest po Lesie Łagiewnickim w Łodzi, w ponad 90% duktami i ścieżkami leśnymi (z odcinkiem o stromych podbiegach i zbiegach).
 3. Bieg zostanie rozegrany na dystansie półmaratonu – 21.097 km. Trasa nie jest atestowana.
 4. Trasa będzie oznaczona co 1 kilometr.
 5. Trasa znakowana będzie strzałkami i taśmą, a miejsca o utrudnionej orientacji zostaną zabezpieczone przez wolontariuszy.
 6. Trasa biegu nie będzie wyłączona z ruchu pieszego i rowerowego.

§ 3. CZAS BIEGU

 1. Start biegu nastąpi o godzinie 12.00. Z uwagi na niewielką szerokość trasy zawodnicy zostaną rozstawieni na starcie w następujących grupach startowych
  a) start o godzinie 12.00 – kobiety
  b) start o godzinie 12.15 – mężczyźni grupa I
  c) start o godzinie 12.25 – mężczyźni grupa II

Do grupy startującej o godzinie 12.15 przydzielonych zostanie 320 najwcześniej zgłoszonych i opłaconych zawodników płci męskiej, a po wyczerpaniu tej puli – zawodnicy, których rekord w półmaratonie wynosi poniżej 1:28:00 (po 1 stycznia 2017r.), a także zawodnicy wskazani przez Dyrektora Biegu.

 1. Ustala się limit czasu na 2 godziny i 45 minut. Zawodnicy, którzy przed upływem tego czasu nie dobiegną do mety nie będą klasyfikowani.
 2. Zawodnicy, którzy do godziny 14.10 nie dobiegną do punktu, w którym trasa po raz drugi przecina ulicę Okólną (ok. 12,8 km.) nie będą klasyfikowani, a po upływie wskazanej godziny skrzyżowanie trasy z ulicą nie będzie zabezpieczane.
 3. Zawodnicy, którzy do godziny 14.50 nie dobiegną do punktu, w którym trasa po raz drugi przecina ulicę Wycieczkową (ok. 18,4 km.) nie będą klasyfikowani, a po upływie wskazanej godziny skrzyżowanie trasy z ulicą nie będzie zabezpieczane.

§ 4. PUNKTY ODŻYWIANIA I PUNKTY KONTROLNE

 1. Na trasie biegu usytuowane będą dwa punkty z napojami dla zawodników. Nie przewiduje się punktów z odżywkami własnymi zawodników.
 2. Każdy zawodnik kończący bieg otrzyma „pakiet metowy” z napojem izotonicznym i słodyczami.
 3. Na trasie znajdować się mogą punkty kontrolne dla weryfikacji pokonania przez każdego z zawodników całości wyznaczonej trasy.

§ 5. UCZESTNICTWO W BIEGU

 1. W biegu startować mogą wyłącznie osoby, które najpóźniej w dniu 20 października 2019 roku ukończą 18 lat.
 2. Odbiór numerów startowych odbywa się w dniach:

  – Sobota 19.10.2019 – TRUCHT [www.trucht.com], pod adresem: ul. Roosevelta 12B w Łodzi (OFF Piotrkowska) w godzinach otwarcia sklepu, tj.: 11-16.

  – Niedziela 20.10.2019 – dla zawodników zamieszkałych poza Łodzią i przylegającymi do Łodzi powiatami. Osoby te mogą odebrać numer startowy w dniu Biegu w godzinach 9-11 w Biurze Zawodów. Zawodnicy niespełniający tego warunku w dniu Biegu numerów nie otrzymają – chyba, że przed 18 października 2019 r. uzyskali zgodę Dyrektora Biegu.
 3. Biuro Zawodów mieścić się będzie przy ul. Skrzydlatej 75 w Łodzi.
 4. Warunkiem dopuszczenia zawodnika do Biegu jest okazanie dokumentu tożsamości oraz złożenie podpisu pod oświadczeniem o zdolności do udziału w Biegu albo przedstawienie zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do udziału w Biegu.
 5. Podczas Biegu zawodnik musi mieć numer startowy przymocowany do przedniej części koszulki. Zasłanianie numeru startowego lub jego modyfikacja jest zabroniona pod karą dyskwalifikacji.
 6. Zawodnicy zobowiązani są do ustawienia się na starcie w przedzielonych grupach startowych z kolorem otrzymanych numerów startowych.
 7. Pomiar czasu odbywa się za pomocą chipów zwrotnych mocowanych do buta zawodnika, a brak chipa przy bucie skutkuje dyskwalifikacją zawodnika. Przekazywanie, modyfikacja, uszkadzanie chipów lub ich odpinanie w czasie Biegu jest zabronione pod karą dyskwalifikacji. Zawodnik zobowiązany jest do zwrotu chipa w strefie mety – bezpośrednio po ukończeniu zawodów. Do klasyfikacji generalnej liczy się czas brutto, w wynikach podany zostanie również czas netto. Każdy zawodnik otrzyma po zakończonym Biegu wiadomość sms z jego wynikiem.
 8. Organizator nie ubezpiecza zawodników, każdy z nich bierze udział w Biegu na własne ryzyko.
 9. Zgłoszenie do Biegu jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb Biegu wraz z umieszczeniem danych osobowych na stronach internetowych organizatora i firmy wykonującej pomiar czasu oraz na utrwalanie i rozpowszechnianie wizerunku uczestnika Biegu – w związku z udziałem w Biegu.

§ 6. ZGŁOSZENIA I OPŁATA STARTOWA

 1. Do dnia 15 października 2019r. zgłoszenia udziału w biegu dokonywane są przez stronę internetową organizatora za pomocą formularza zgłoszeniowego.
 2. Po dniu 15 października 2019r., z zastrzeżeniem ust. 12, zgłoszenia są możliwe bezpośrednio u organizatora, w szczególności w biurze zawodów.
 3. Warunkiem uczestnictwa w biegu jest wniesienie opłaty startowej. Od opłaty startowej zwolnieni są członkowie Klubu Sportowego „Szakale Bałut Łódź” niemający zaległości w składkach członkowskich.
 4. Wysokość opłaty startowej wynosi:
  a) do 31 sierpnia 2019 r. – 50 zł;
  b) od 1 września do 30 września 2019r. – 65 zł;
  c) od 1 do 20 października 2019r. – 80 zł.
 5. O wysokości opłaty startowej decyduje termin wpłaty na rachunek organizatora, a nie data zapisania się do Biegu.
 6. W przypadku wniesienia opłaty startowej w niewystarczającej wysokości (np. w wyniku przekroczenia terminu wpłaty określonego w niniejszym regulaminie) zawodnik jest zobowiązany do dopłacenia różnicy do wysokości kwoty, jaką winien był wnieść zgodnie z terminem, w jakim dokonywał swojej pierwszej wpłaty.
 7. Warunkiem zgłoszenia do Biegu jest:

– wypełnienie formularza zgłoszeniowego za pośrednictwem strony internetowej podanej przez organizatora lub wypełnienie formularza zgłoszeniowego w biurze zawodów i uiszczenie opłaty startowej.

– okazanie dokumentu tożsamości oraz złożenie podpisu pod oświadczeniem o zdolności do udziału w Biegu albo przedstawienie zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do udziału w biegu.

– podpisanie oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby organizacji biegu i pomiaru czasu oraz ich umieszczenie na stronie internetowej organizatora i podmiotu wykonującego pomiar czasu.

 1. Zapisy i opłaty za pośrednictwem internetu dokonywane są według zasad następujących:

– opłata startowa wnoszona jest wyłącznie za pośrednictwem portalu internetowego Dotpay.

– po dokonaniu zgłoszenia, system przekierowuje na stronę Dotpay, przez którą należy dokonać opłaty startowej. Płatności można dokonać również po zalogowaniu w serwisie „zapisy.inessport.pl” – zakładka „moje konto – płatności”.

– opłata startowa następuje on-line jako finalizacja zgłoszenia uczestnictwa.

– organizator nie ponosi odpowiedzialności za terminy realizacji przelewów bankowych i pocztowych.

– na liście startowej wyświetlani będą tylko zawodnicy, którzy dokonali opłaty startowej.

– za dzień zapłaty uważa się datę wpływu środków pieniężnych na rachunek organizatora.

 1. W dniach 16-20 października 2019r. zapisy możliwe będą jedynie bezpośrednio u organizatora, a opłata startowa może być wnoszona jedynie do kasy organizatora.
 2. Zawodnicy, którzy do dnia 16 października 2019r. nie zostaną umieszczeni na liście zapisanych do Biegu, zobowiązani są do przedstawienia potwierdzenia wpłaty przy weryfikacji w biurze zawodów. Dowodem wniesienia opłaty jest wydrukowane potwierdzenie zapłaty przelewu bankowego lub przekazu pocztowego; organizator nie odpowiada za zaginięcie zgłoszenia oraz przekazu pocztowego lub przelewu bankowego z winy poczty, banku lub uczestnika.
 3. Uiszczona opłata nie podlega zwrotowi ale może zostać przeniesiona na rzecz innego zawodnika za dodatkową opłatą w wysokości 15zł. Przeniesienie opłaty może być dokonane wyłącznie przed zamknięciem zapisów internetowych przez stronę zapisów. Warunkiem przeniesienia pakietu startowego jest wypełnienie formularza przeniesienia pakietu zamieszczonego na stronie www.zapisy.inessport.pl i wniesienie ww.opłaty.
 4. Ustala się limit uczestników biegu na 900 osób. W przypadku przekroczenia limitu decydująca będzie data zaksięgowania opłaty startowej, a przypadki sporne będą rozstrzygane przez losowanie przeprowadzone przez Dyrektora Biegu.

§ 7. POSTANOWIENIA PORZĄDKOWE

 1. Zabronione jest:
  a) uczestniczenie w zawodach w towarzystwie zwierzęcia prowadzonego na smyczy lub bez;
  b) uczestniczenie w zawodach z wózkiem lub w towarzystwie rowerzysty,
  c) umyślne utrudnianie biegu konkurentom, w szczególności utrudnianie wyprzedzania przez zabieganie drogi,
  d) wyrzucanie odpadów poza „strefami zrzutu”,
  e) niszczenie oznakowania trasy.
 2. Naruszenie zakazów określonych w ust. 1 skutkuje dyskwalifikacją, o czym orzeka Dyrektor Biegu.
 3. Wyznaczone będą oznakowane „strefy zrzutu odpadów” – po każdym punkcie odżywczym na odcinku ok. 500m. oraz na 12,5 km. i 18,2 km.
 4. Zawodnicy zobowiązani są zachować ostrożność w szczególności w miejscach, w których trasa biegu przebiega po drodze publicznej (ul. Skrzydlata, ul. Serwituty) lub przecina drogę publiczną (ul. Wycieczkową lub ul. Okólną); w miejscach tych zawodnicy zobowiązani są stosować się do poleceń funkcjonariuszy Policji oraz członków służy porządkowej biegu (w pomarańczowych kamizelkach).
 5. Organizator zastrzega, że na odcinku przebiegającym ul. Serwituty (11,3 km. – 12,3 km. trasy, znikomy ruch pojazdów, nawierzchnia gruntowa) będzie dopuszczony ruch pojazdów, którym zawodnicy powinni umożliwić przejazd
 6. Uczestnicy Biegu zobowiązani są do przestrzegania przepisów ustawy o ruchu drogowym oraz bezwzględnego wykonywania poleceń służb odpowiedzialnych za kierowanie ruchem drogowym, w tym Policji i Straży Miejskiej, a także ekipy sędziowskiej i służb zabezpieczających trasę Biegu z ramienia Organizatora pod rygorem dyskwalifikacji.

§ 8. KLASYFIKACJE

 1. Podczas Biegu prowadzone będą następujące klasyfikacje:
  a) klasyfikacja generalna mężczyzn i kobiet – 6 pierwszych osób,
  b) kategorie wiekowe (które nie pokrywają się z klasyfikacją generalną):

*do 29 lat,

*od 30-39 lat,

*od 40-55 lat,

*od 56 lat.

W kategorii, w której na dzień 15 października 2019r. nie będzie zgłoszonych przynajmniej 5 zawodników, nie zostaną wręczone nagrody i statuetki, a zawodnicy z tej kategorii będą klasyfikowani w kategorii poprzedzającej (a w przypadku braku takiej – w kategorii następnej).

c) klasyfikacja drużynowa – 5-najszybszych osób z danej drużyny, w tym przynajmniej dwie kobiety. W ramach jednej drużyny klasyfikowani będą wyłącznie zawodnicy, którzy wpisali identyczną nazwę drużyny.

d) inne klasyfikacje:

Klasyfikacja „NAJSZYBSZA MIESZKANKA BAŁUT” i „NAJSZYBSZY MIESZKANIEC BAŁUT” – dla zawodników stale zamieszkujących w części Miasta Łodzi stanowiącej „dzielnicę” Bałuty, którzy zapisując się przez internet – w formularzu zgłoszeniowym potwierdzą fakt zamieszkiwania na terytorium dzielnicy Bałuty; sklasyfikowane będą tylko i wyłącznie osoby, które zgłoszą udział w biegu za pośrednictwem strony internetowej w terminie przewidzianym w § 6;

§ 9. NAGRODY

 1. Zawodnik, który ukończy bieg otrzyma na mecie pamiątkowy medal. Organizator zastrzega, że w przypadku, gdy znaczna będzie liczba osób zgłaszających się do Biegu w dniu startu, mogą one otrzymać medale pocztą.
 2. Zdobywcy miejsc I-VI w klasyfikacji generalnej mężczyzn i kobiet oraz w klasyfikacji drużynowej, a także miejsc I-III w pozostałych kategoriach otrzymują puchary. Organizator nie wyklucza przyznawania nagród rzeczowych.
 3. Nieodebrane puchary będą wydawane w siedzibie Klubu. Ich wysyłka będzie możliwa po wcześniejszym pokryciu kosztów. Puchary nieodebrane do dnia 30 listopada 2019r. przechodzą na własność Klubu.
 4. Nagrody rzeczowe wydawane są tylko podczas dekoracji, a nieodebrane mogą zostać przekazane innym zawodnikom lub wolontariuszom zgodnie z decyzją Dyrektora Biegu.

§ 10. POSTANOWIENIA KOŃCOWE

 1. Pisemne protesty dotyczące wyników przyjmowane są do godz. 22.00 w dniu 21 października 2019r., za pośrednictwem wskazanej na stronie internetowej Organizatora firmy zapewniającej pomiar czasu. Protesty będą rozpatrywane do dnia 23 października 2019r., przy czym protesty spóźnione zostaną odrzucone. Ostateczne wyniki biegu zostaną opublikowane na stronie organizatora niezwłocznie po ich ustaleniu i po rozpoznaniu ewentualnych protestów.
 2. Pozostałe pisemne protesty dotyczące biegu przyjmowane będą do dnia 24 października 2019r. przez Dyrektora Biegu pod adresem mailowym – szakalebalutlodz@gmail.com; protesty spóźnione zostaną odrzucone.
 3. Wiążącej i ostatecznej interpretacji niniejszego regulaminu dokonuje Dyrektor Biegu.

 

Lista startowa wskazuje podział na grupy: kobiet (start 12:00) oraz mężczyzn I (start 12:15) i II (start 12:25). Lista może nie uwzględniać osób zapisanych po 14.10.2019 – zostały one automatycznie przydzielone do grupy M II).

W zależności od płci – zapisując się w Biurze Zawodów następuje automatyczny przydział do grupy K lub M II.

W Biurze Zawodów pakiety wydawane są według opisanego przy nazwisku numeru startowego.

LISTA STARTOWA

GRUPA K (start 12:00)

GRUPA M I (start 12:15)

GRUPA M II (start 12:25)

 

Poniżej również upoważnienie do odbioru pakietu startowego:

UPOWAŻNIENIE DO ODBIORU PAKIETU STARTOWEGO 2019

 

 

X Półmaraton Szkala Mapaprofil_trasy

Bieg współfinansowany jest ze środków otrzymanych od Urzędu Miasta Łodzi www.lodz.pl

podpis wiadomości - stopka_0


Accenture, czyli wiodący dostawca usług w obszarze strategii, konsultingu, digital, technologii i operacji.

Accenture pomaga organizacjom optymalizować działanie i realizować wizję, opracowuje i wdraża rozwiązania technologiczne, aby zwiększać wydajność i efektywność (także poprzez zarządzanie częścią przedsiębiorstwa) oraz pomaga klientom stać się wysoce wydajnymi organizacjami i instytucjami rządowymi.

W związku ze stałym rozwojem firmy oraz coraz liczniejszym zapotrzebowaniem na specjalistów branży IT, do swoich zespołów firma poszukuje osób z praktyczną znajomością przynajmniej jednego języka programowania np. Java, SQL, C++, C#, PHP, JavaScript oraz dobrą znajomością języka angielskiego. Kandydatom oferowane są 3-miesięczne, płatne praktyki w obszarze programowania, elastyczne godziny pracy, szanse na zdobycie cennego doświadczenia pod okiem profesjonalistów oraz możliwość zatrudnienia na umowę o pracę po realizacji praktyk.

Fakty i liczby

Liczba pracowników Accenture w Polsce: 6500

Liczba pracowników Accenture na całym świecie: 493 000

4000 klientów w 120 krajach

Linie biznesowe: Technology, Consulting, Strategy, Operations, Digital.

Biura w Polsce: Łódź, Katowice, Warszawa, Wrocław, Kraków.

Więcej informacji znajdziecie na:

www.accenture.com/pl-en
www.facebook.com/AccentureAdvancedTechnologyCenterPoland/

accenture


Szukacie fachowego i sprawdzonego biura rachunkowego?

Zapraszamy do naszego kolejnego Partnera Półmaratonu Szakala!

Biuro Rachunkowe Maks

Obsługa księgowa, kadrowa, pomoc w otwarciu i prowadzeniu działalności oraz pozyskaniu funduszy na działalność.

Z właścicielką i naszą klubową koleżanką – Julita Titz Koza – możecie spotkać się na niejednej biegowej trasie!

Biuro rachunkowe Maks świadczy usługi w zakresie:
🖊 prowadzenia ksiąg rachunkowych spółek i osób fizycznych,
🖊 prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów, ewidencji ryczałtu,
🖊 prowadzenia ewidencji dla potrzeb podatku VAT,
🖊 rozliczenia transakcji wewnątrzwspólnotowych,
🖊 obsługi kadro-płacowej, ZUS-owskiej,
🖊 doradztwa podatkowego, a także dotyczącego pozyskania funduszy unijnych i grantów norweskich,
🖊 pomocy przy pozyskaniu dotacji (krajowych, unijnych i innych),
🖊 pomocy w zakresie szkoleń bhp i pierwszej pomocy,
🖊 sporządzanie sprawozdań statystycznych wymaganych przez GUS,
🖊 sporządzanie sprawozdań finansowych.


ChodziMisie to specjaliści od diagnostyki stóp oraz projektowania i produkcji indywidualnych wkładek korekcyjnych do obuwia. Dysponują najnowocześniejszym sprzętem diagnostycznym do badania dynamicznego, dzięki czemu precyzyjnie określają dysfunkcje pracy stóp. Zaopatrując dzieci, dorosłych oraz sportowców, wypracowali niestandardowe rozwiązania ukierunkowane na potrzeby pacjentów.

Zrób pierwszy krok w stronę zdrowych stóp!
Jeśli biegasz i intensywnie eksploatujesz swoje stopy, warto zdiagnozować, czy nie wymagają one dodatkowej ochrony?
Umów się na badanie dynamiczne, szczególnie ważne dla każdego biegacza.

chodzimisie


Naszym Partnerem oraz sponsorem nagród podczas X Półmaratonu Szakala jest także Formotiva Pharma Nutrition. Linia produktów tej marki powstała dzięki doświadczonej i wysoce wykwalifikowanej kadrze, wykorzystaniu zaawansowanych technologii farmaceutycznych i najnowocześniejszego zaplecza badawczego. Suplementy diety stworzone zostały w oparciu o najwyższe standardy jakościowe oraz certyfikowane komponenty, które sprawiają, że spełnia ona potrzeby najbardziej wymagających zawodników, sportowców i osób aktywnych fizycznie.

Szczegółowe informacje znajdziecie na: www.formotiva.pl/pl oraz www.facebook.com/formotiva

formotiva


Czekasz na mocną rozgrzewkę przed X Półmaratonem Szakala? Dobrze trafiłeś! O dobrą kondycję na starcie zadbają specjaliści z siłowni Human Fitness Philosophy. Oprócz tego wszyscy biegacze oraz kibice mogą liczyć na fachową pomoc na stoisku Human w pobliżu miejsca startu. Tam właśnie dokonacie analizy składu ciała, skonsultujecie swoją obecną formę z trenerem personalnym oraz fizjoterapeutą, a także będziecie mieli możliwość zakupu karnetów do klubu w dobrych cenach. W pakietach startowych znajdziecie natomiast darmowe wejściówki, abyście sami mogli się przekonać jak bardzo to miejsce może zmienić Wasze życie!

Human Fitness Philosophy to miejsce dobrze znane osobom aktywnym. To nie tylko siłownia. Human to nowa filozofia fitness, która stawia za cel kształtowanie piękna człowieka przez jego rozwój fizyczny i intelektualny, poprawę stanu zdrowia i samooceny. To miejsce, w którym najważniejszy jest człowiek…

Więcej informacji: www.humanclub.pl oraz www.facebook.com/HumanFitnessPhilosophy

human


Just Hero to sklep dla każdego biegacza i nie tylko! W ofercie znajdziemy także m.in. akcesoria nordic walking, ręczniki czy też leżaki plażowe. Firma działa lokalnie i wspiera rodzimą produkcję, ponieważ wszystkie produkty wytwarzane są od początku do końca w województwie łódzkim. Co ważne właściciel współpracuje tylko z firmami z kapitałem polskim, dzięki czemu gwarantuje, że wszystkie wytwarzane produkty są w 100% polskie.

Dodatkowo sklep oferuje aktualnie linię naszych produktów SZAKALE. Zapraszamy serdecznie! Szczegóły znajdziecie na:

www.justhero.pl
www.justhero.pl/SZAKALE

justhero


Jako MCM Bałuty w Łodzi współpraca przy naszej imprezie wpisuje się doskonale w program dla aktywnych. Miejskie Centra Medyczne zapraszają na konsultacje specjalistyczne i inne działania prozdrowotne oraz profilaktyczne. Człowiek jest tutaj najważniejszy – nadaje sens istnienia każdej organizacji. Jest też adresatem wszystkich działań podejmowanych przez MCM Bałuty, które samo w sobie powstaje i zmienia się dzięki ludziom. Nie wolno o tym zapominać określając cele i przekładając je następnie na praktyczne mechanizmy zarządzania. MCM Bałuty dostosowuje swoją ofertę do wyzwań stawianych przez demografię, czynniki socjalne i ekonomiczne.

Podczas X Półmaratonu Szakala MCM Bałuty zagości z namiotem, w którym będziecie mogli zmierzyć sobie ciśnienie oraz poziom cukru, a także skorzystać z łóżka do masażu. Jakoś badań będzie gwarantowana przez wykwalifikowaną kadrę pielęgniarską, jak i masażystów.

Miejskie Centrum Medyczne „Bałuty” w Łodzi
ul. Bydgoska 17/21, 91-036 Łódź
tel: +42 6577970

Więcej informacji na: www.mcmbaluty.pl

mcm


 Z wielkim uśmiechem witamy trójkę Bałuciarzy, którzy zdecydowali się wesprzeć nasz bieg.

Po prawej A., po lewej A… a w środku moviGO.
Wszyscy z Łodzi, uwielbiający ruch w każdej formie (movigo w języku esperanto znaczy ruch). Aga i Adam to 2 marzycieli, którzy stworzyli markę kosmetyków dedykowanych osobom aktywnym.

To oni stworzyli Dzień Marzyciela, o którym być może słyszeliście. Jak jeszcze dodamy, że Adam uciekł 🏊‍♀ z więzienia Alcatraz (w ramach swojego projektu Swim For a Dream) i razem z Agnieszką wspiera sport młodzieżowy poprzez Uniwersytet Potężnych Dzików to z grubsza zobaczycie, że ta dwójka lubi robić fajne rzeczy. A, że my też robimy fajne rzeczy to się polubiliśmy i zgadaliśmy…

W pakietach startowych znajdziecie próbkę żelu pod prysznic, dzięki czemu cudownie odświeżycie się po biegu.

🏃‍♀️🏃‍♂️

Najszybsi otrzymają zestawy kosmetyków dla osób aktywnych. 20 października tuż, tuż… nie możemy się doczekać

Koniecznie zajrzyjcie na stronę 👉 www.letsmovigo.com

movigo


Red Bull doda Ci skrzyyydeł! Nieprzerwanie od 1987 roku. Także 20 października 2019 roku w Łodzi. Biegniesz czy tylko kibicujesz? Nieważne! Obecna na mecie naszego X Półmaratonu Szakala ekipa Wings Teamu poczęstuje Cię zimnym Red Bullem. Napoje będzie można również wypróbować na trasie, w punkcie nawodnieniowym. Do wyboru klasyka w postaci Red Bull Energy Drink oraz wersja bez cukru Red Bull Sugar Free. Jeszcze zbyt mało? Co powiecie na namiot z leżakami w strefie mety? Tak, dokładnie – po biegu będzie można zrelaksować się w takim właśnie miejscu. Zapraszamy serdecznie!

Chcesz wiedzieć więcej? Wejdź na www.redbull.com/pl-pl oraz www.facebook.com/RedBull

red bull


Rossmann Polska to kolejny z naszych Partnerów oraz sponsorów nagród tegorocznego Półmaratonu Szakala. Obecna na naszym rynku od 1993 roku firma stale podąża za potrzebami swoich klientów, stara się sprostać ich oczekiwaniom, a także wsłuchuje się w ich życzenia. Przyciąga bogatą i atrakcyjną ofertą, cenami dostosowanymi do zasobności portfela oraz atrakcyjnymi promocjami. Przyjazna i kompetentna obsługa sklepów dba, aby każda klientka i każdy klient czuli się obsłużeni wyjątkowo. Rossmann Polska działa zgodnie z zasadami społecznej odpowiedzialności biznesu. Według właścicieli nie sprowadza się on jedynie do zarabiania pieniędzy. Dlatego też firma angażuje się w różne akcje charytatywne i edukacyjne oraz sponsoruje wiele wydarzeń sportowych i kulturalnych.

Więcej szczegółów znajdziecie na: www.rossmann.pl oraz www.facebook.com/RossmannPL

rossmann


Stacja Nowa Gdynia to bezsprzecznie kompleksowa baza treningowa – centrum fitness, indoor cycling i indoor walking. Doskonale wyposażona siłownia, innowacyjny system treningowy eGym. Korty do squasha i boiska do badmintona, trenerzy personalni. Rozbudowana oferta zajęć dla dzieci i dla seniorów. SNG to również aquapark z ozonową wodą. Galeria sztuki i dobrze wyposażone kafeterie. A zaraz obok Restauracja Dzika Kaczka i Hotel Stacja Nowa Gdynia Business and Welness Resort. W kompleksie prężnie działa również grupa multisportowa – SNG Wild Ducks. A wisienką na torcie jest Ancymondo – 1500m2, czyli 3×500+ m2 szaleństwa w figlostrefie ze strefą wspinaczki. Tutaj możesz wszystko!

Niezmiernie miło nam gościć SNG wśród Partnerów naszego X Półmaratonu Szakala. Więcej szczegółów znajdziecie na:

www.stacjanowagdynia.pl

www.ancymondo.pl

sng


Trucht – Centrum Endorfin jest sklepem stacjonarnym i internetowym, który w swojej ofercie posiada sprzęt dla biegaczy i triathlonistów. To jednak przede wszystkim miejsce spotkań miłośników sportu, który powstał z myślą wprowadzenia do Łodzi nowej jakości biegania oraz szerzenia zdrowego trybu życia. Dodatkowo przy sklepie działa kawiarnia, w której serwowana jest aromatyczna kawa. Założyciele organizują także treningi biegowe, warsztaty i spotkania o tematyce sportowej, na których biegacze mogą wymienić się doświadczeniami, porozmawiać oraz uzyskać porady specjalistów.

Macie możliwość nabyć tam buty biegowe, ale także inne akcesoria w doskonałych cenach. Możemy też zdradzić, że właśnie w sklepie trucht.com będziecie mogli odebrać pakiet startowy na nasz Półmaraton Szakala :)

Zapraszamy na stronę sklepu: www.trucht.com oraz profil na FB: www.facebook.com/trucht.lodz, na którym czeka wiele niespodzianek oraz zapowiedzi nadchodzących wydarzeń.

trucht