VI Sztafetowy Maraton Szakala – komunikat przed startem

VI Sztafetowy Maraton Szakala – komunikat przed startem

podpis wiadomości - stopka_0szakale_home

Drodzy uczestnicy Sztafetowego Maratonu Szakala:
Do imprezy został już niecały tydzień, więc najwyższy czas na garść informacji dla Was.

 • Duża część z Was już to zrobiła, a do pozostałych – bardzo gorąca prośba o przygotowanie możliwie szybko składu drużyny wraz z kolejnością w sztafecie i przesłanie do nas na maila. Umożliwi to potem szybkie przygotowanie pełnych wyników biegu. Oczywiście zmian w składzie czy kolejności można dokonywać jeszcze w niedzielę w godzinach otwarcia biura, ale im mniej tych zmian, tym lepiej :).
 • Biuro zawodów będzie czynne w niedzielę w godzinach 8:00 – 9:30 i mieścić się będzie w budynku Gajówki Leśniczego (dawny MOSiR) przy ul. Skrzydlatej 75. Czyli tam gdzie zwykle.
 • Do biura nie muszą przychodzić wszyscy zawodnicy. Wystarczy że zrobi to Kapitan (lub inny przedstawiciel drużyny) z podpisanymi oświadczeniami przez wszystkich uczestników sztafety. Oświadczenie w załączniku. Można je przygotować wcześniej, wtedy formalności przedbiegowe zajmą tylko chwilkę :).
  >>Oświadczenie do pobrania<<
 • Trasa będzie oznakowana taśmami i obstawiona wolontariuszami, jednak wśród biegaczy zawsze znajdzie się grupa, która nawet w takich warunkach ma problemy z orientacją 😉 Im proponujemy dokładne zapoznanie się z trasą podczas rozgrzewki – to tylko 1 km :)
 • Trasa nie będzie zamknięta dla ruchu pieszego/rowerowego, a w rejonie mostka także sporadycznie samochodowego, dlatego prosimy zachować ostrożność.
 • Przebieg zawodów:
  ODPRAWA – na 10 minut przed startem, w strefie zmian, jeszcze raz na spokojnie wyjaśnimy i zademonstrujemy wszystkie opisane poniżej reguły  :)
  START – punktualnie (mam nadzieję) o 10:30. Pierwsi zawodnicy z drużyn (czyli z literkami „A” ustawiają się na linii startu, i na dany znak – ruszają na pierwsze kółko.
  Bez tytułuZMIANY – odbywają się w wyznakowanej Strefie Zmian poprzez przekazanie pałeczki kolejnemu zawodnikowi, zgodnie ze zgłoszoną kolejnością. Zmieniający biegnie dalej w kierunku linii Startu/Mety, natomiast zmieniany wbiega w lej po lewej stronie i odhacza się przy namiocie sędziego. I tak 41 razy :). Pomiar czasu odbywa się metodą „bezchipową”, więc bardzo istotne jest, aby zmieniany biegacz nie opuszczał strefy zmian inaczej niż koło namiotu sędziowskiego.
  UWAGA !!! – w Strefie Zmian przebywać mogą tylko Zmieniany i Zmieniający zawodnik. Zmieniający zawodnik wchodzi do strefy zmian bezpośrednio przed nadbiegnięciem Zmienianego. Zachowajcie ostrożność i uważajcie na zawodników innych drużyn – nie zabiegamy drogi!!!
  META – ostatni zawodnik z ostatniej zmiany nie wbiega do leja, a biegnie co sił do linii mety ciesząc się przy tym i gestykulując, wzbudzając zainteresowanie i uwagę sędziego 😉
  ZAKOŃCZENIE – odbędzie się mniej więcej 20 minut po zakończeniu rywalizacji, tradycyjnie w rejonie schodków przed wejściem na teren Biura Zawodów. Może trochę potrwać, gdyż dyplomy dostanie każda drużyna :). A na koniec – tradycyjne pamiątkowe zdjęcie.
 • Samochody można parkować wzdłuż ul. Skrzydlatej oraz na płatnym parkingu nieopodal Arturówka.
 • Prysznicu i szatni nie przewiduje się.
 • Zabierzcie ze sobą wszystko co przyjdzie Wam do głowy, a może przyczynić się do wzbogacenia piknikowej atmosfery tego wydarzenia. Koce, stoliczki, kosze piknikowe… Liczymy na Waszą inwencję :)
  • Jeśli macie jakiekolwiek pytania, wątpliwości – piszcie/dzwońcie.
  • Przy okazji zapraszamy też na nasze kolejne imprezy, czyli:
   – V Wycie Szakala o Północy – górski nocny bieg sztafetowy rozgrywany na Górce Rogowskiej – to już 12. sierpnia !!! – info i zapisy wkrótce na naszej stronie
   – VII Półmaraton Szakala – kultowy już bieg, którego reklamować już chyba nie trzeba – w tym roku w przedostatnią niedzielę października, czyli konkretnie 23.10.
   – Wkrótce też rusza nowy cykl Wycieczek Biegowych Accenture i Szakali – śledźcie naszą stronę i profil na FB.

SPONSOR GŁÓWNY:

rossmann-300x58     AccSignature_Lg_gray

PARTNERZY:

logo dd logo_0 ale_partnerzy

NIE PIJĘ ALKOHOLU – BIEGAM.
Bieg jest wspierany przez Urząd Miasta Łodzi

ze środków na przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym

Do zobaczenia w niedzielę w Arturówku !!!

Dyrektor
VI Sztafetowego Maratonu Szakala
Tomasz Bedyk
608-590-161
szakalebalut@poczta.o2.pl
szakalebalut.pl