16. Bełchatowska Piętnastka

DSC02254W niedzielę 18 listopada 2012 roku, w samo południe, wystartowała „Bełchatowska Piętnastka”. Atestowana trasa biegu, jak wskazuje jego nazwa, liczyła dokładnie 15 kilometrów (3 pętle po 5 km każda) i prowadziła po ulicach Bełchatowa.
Była to już szesnasta edycja tego biegu, którą śmiało można uznać za udaną, nie tylko ze względu na ładną pogodę ale przede wszystkim z powodu świetnej sportowej atmosfery i doskonałej zabawy, którą zapewnili organizatorzy. Na start stawiło się grono ponad sześciuset doskonałych zawodników z Polski oraz innych krajów świata. Wśród nich byli także Szakale. Do walki o sportowe osiągnięcia zagrzewał gorący doping kibiców, licznie zgromadzonych na całej trasie. Wygrał Ukrainiec Bogdan Semonowicz z KKB Finisz Kalisz, który  ukończył wyścig  z czasem 44:50. Najlepszy z Polaków zajął dopiero szóste miejsce – Rafał Nowak z Częstochowy ( 49:20).
Najszybszym ze startujących Szakali okazał się Andrzej Pietrzak. Zameldował się on na mecie  po 56:21. Nie dało mu to wprawdzie miejsca na podium nawet w kategorii wiekowej. Wynik ten jest  jednak małym sukcesem tego  zawodnika, z którego się bardzo cieszył. Wyśmienicie zaprezentowała się również Monika Kaczmarek. Brawurowo pokonała dystans 15 km w czasie 58:59, co dało jej 1 miejsce w kategorii wiekowej k.20. Gratulacje !!! Dobrą formę pokazali również Jacek Moszczyński (1:03:06) oraz Joanna Banasiak (1:19:02). Wszystkie Szakale wracały zadowolone, planując kolejne starty. Nieobecni niech srodze żałują 😉