II Półmaraton – Podsumowanie

II Półmaraton Szakala Dookoła Lasu Łagiewnickiego organizowany przy współpracy z Urzędem Miasta Łodzi (www.lodz.pl) oraz MOSiR Łódź przeszedł do historii. Czas więc na małe podsumowanie niedzielnego popołudnia.

Poranek powitał nas idealną dla biegania pogodą. Bezchmurne niebo, słońce oraz 10-12 stopniowa temperatura pozwoliły nam na pełnię rywalizacji. Na starcie półmaratonu zagościło ponad 260 zawodników i zawodniczek z całej Polski (w tym rekordowa ilość Szakali – 18!). Sam bieg poprzedziła rozgrzewka profesjonalnie poprowadzona przez instruktorów fitness, reprezentujących jednego ze sponsorów biegu, mianowicie Club Sportera z Łodzi.

Myślę, że do oznakowania trasy nie można było mieć zastrzeżeń. Tabliczki oznakowane strzałkami, jaskraworóżowe wstążki oraz liczna grupa wolontariuszy, która wskazywała uczestnikom prawidłową trasę. Na trasie biegu znajdowały się 2 punkty z wodą podawaną w plastikowych butelkach – na 7 oraz 14,5 kilometrze.

Pierwszy na mecie zameldował się faworyt biegu – Krzysztof Pietrzyk, który uzyskał wynik taki sam jak w 2011 r. – 1:19:26. Kolejno po nim natomiast na mecie odmeldowali się: Artur Kamiński z TKKF Płock – 01:20:33 oraz Piotr Paszyński z UKS Orientuś Łódź – 01:21:07.

W kategorii kobiet triumfowała również zeszłoroczna zwyciężczyni – Katarzyna Oleś z Szakali Bałut Łódź, która ukończyła bieg w czasie 01:35:56. Niespełna minutę później, bo z czasem 01:36:54 na metę wbiegła Katarzyna Radzicka, niezrzeszona zawodniczka z Sieradza. Trzecie miejsce zajęła kolejna Szakalica – Justyna Grzelewska z Konstantynowa Łódzkiego, kończąc bieg w 01:39:13. Zwycięzcom oraz zwyciężczyniom serdecznie gratulujemy!


Dla każdego z zawodników, którzy przekroczyli linię mety przygotowano duży, pamiątkowy medal, wręczany obok „pakietu metowego”. Na pamiątkę, każdy z uczestników otrzymał również pamiątkowy kubek w plemiennych barwach Szakali.


Puchary zwycięzcom wręczała Prezydent Miasta Łodzi Pani Hanna Zdanowska, która znana jest z zainteresowania sportem i życzliwości dla imprez biegowych. Oprócz samych pucharów, na triumfujących czekały nagrody przygotowane przez sponsorów: sklep Sport-Factory, firma ROSSMANN, Coca-Cola, Mona Vie oraz magazyn Bieganie.

O biegu można było usłyszeć oraz przeczytać w serwisach, które objęły patronatem medialnym II Półmaraton Szakala:
-TVP Łódź -Radio Eska
-Gazeta Wyborcza
-Serwis Eldezet.pl
-Serwis Biegowy Ziemi Łódzkiej www.biegampolodzi.pl
-Serwis biegajznami.pl

Za współpracę dziękujemy także Pawłowi Skrzypkowi, który przygotował niesamowity trailer promujący bieg.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i udział w biegu. Serdecznie zapraszamy Was za rok – do zobaczenia w 2012 r. na Szakalowych Szlakach!

Poniżej kilka odnośników do informacji dot. biegu:
12.10.2011 – Telewizja Polska SA
Radio Parada 96.00FM Gość Dnia – wywiad z biegaczką klubu „Szakale Bałut”
17.10.2011 – Telewizja Polska SA

Wyniki: klasyfikacja generalna oraz drużynowa
Galeria zdjęć