Raport aktywności Szakali Bałut za miesiąc wrzesień 2014 (i nie tylko)

Bieg Fabrykanta 30.08.2014

10580648_905209582839697_18110597_n

Pomimo nagłej ulewy przed startem, tegoroczna edycja Biegu Fabrykanta sprawiła nam wiele radości, płynącej z możliwości pokonania dwukrotnie 5 kilometrowej pętli, wiodącej  obok Parku Źródliska, willi Grohmana oraz pałacu Scheiblera.

Trasa szybka i przyjemna, organizacja biegu zasługująca na wyróżnienie. Tym razem, w 10 kilometrowej lekcji historii Łodzi, wzięła udział całkiem liczna grupa Szakali Bałut:

2_4

W Tomaszowie Mazowieckim  pojawiła się mała grupka Szakali, jednakże doskonale zaprezentowała się na trasie.

Maurycy OLEKSIEWICZ z czasem 00:35:33 zajął 7 miejsce w klasyfikacji open oraz w kategorii M30 drugie.

Katarzyna OLEŚ  z czasem 00:41:29 zajęła drugie miejsce zarówno w kategorii open kobiet jak i K20.

Nie zawiodła również Sabina SZMYTKE, która triumfowała w swojej kategorii z czasem 00:55:46.

Tradycyjnie poniżej oczekiwań wystąpił Krzysztof PŁUCIENNIK, który z czasem 00:50:28 „przeszedł” trasę, prezentując totalny brak formy.

4 Tarczyn Półmaraton 14.09.2014

W Tarczynie w woj. mazowieckim, wystartowało dwóch zawodników naszego klubu.

Maurycy OLEKSIEWICZ z czasem 01:16:52 zajął 5 miejsce w klasyfikacji open oraz 1miejsce w  kat. M30, natomiast Andrzej PIETRZAK z czasem 01:21:29 zajął 13 miejsce w klasyfikacji open.

XXXIII Łowicki Półmaraton Jesieni 21.09.2014

3_2

Na słynny bieg , z bogatych zestawów startowych w dżemy, wybrało się 5 zawodników. Niestety w tym roku zestawy zawiodły swoją skromnością, aczkolwiek hitem stała się plastikowa doniczka, którą otrzymał każdy zawodnik.

Jednakże pozostała cześć imprezy pozostała na niezmiennym dobrym poziomie, co niewątpliwie stanowi wabik dla biegaczy z całej Polski.

Pomimo rekordowej frekwencji nic nie stanęło na przeszkodzie, aby czołowi zawodnicy naszego klubu dobrze się zaprezentowali. Andrzej PIETRZAK z czasem 01:18:01zajął 7 miejsce w klasyfikacji open oraz 1 miejsce w kategorii  M30.

Monika KACZMAREK zajęła 2 miejsce w klasyfikacji open kobiet, jak i również 2 miejsce w swojej kategorii wiekowej, uzyskując czas 01:24:39.

Pozostali Szakale, narzekając na chwilową niedyspozycję, uzyskali następujące wyniki:

• Szymon DRAB                      01:39:30
  • Edyta ANDRZEJEWSKA      02:05:21
  • Krzysztof PŁUCIENNIK        02:05:21

II Bieg Pamięci Poległych Żołnierzy 27.09.2014

4_3

W Mińsku Mazowieckim  odbył się bieg, upamiętniający dwóch żołnierzy Oddziału Specjalnego  Żandarmerii Wojskowej, którzy polegli w Afganistanie. Dwie pętle po mińskim lesie, miały na celu wyłonić zwycięzców w crossie zarówno w klasyfikacji mundurowej jak i również w strojach sportowych. Przyjemna leśna trasa z lekkimi podbiegami, atmosfera  wojskowa oraz chwalebny cel  – uczczenie pamięci sierż. Marcina Pastusiaka oraz Grzegorza Bukowskiego „Bukosia”, stanowiły niewątpliwie motywacje do wysiłku.

W biegu wziął udział Krzysztof PŁUCIENNIK, zamieniając tym razem barwy klubowe na mundur, osiągając czas 00:49:40, jednocześnie pragnąć zachęcić wszystkich zawodników z woj. łódzkiego do udziału w tych zawodach sportowych, charakteryzujących się niewątpliwym specyficznym charakterem, upamiętniającym oddanie i poświęcenie współczesnych żołnierzy Wojska Polskiego.

W miesiącu wrześniu część Szakali w ramach Accenture Java Marathon Expedition wystartowała również w BROMO MARATHON. Z pełną relacją z biegu, wynikami oraz  galerią zdjęć można zapoznać się w dziale relacje z biegów.