Informator dla startujących – IV Półmaraton Szakala

Informator dla startujących – IV Półmaraton Szakala

plakat_1IV Półmaraton Szakala organizowany przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi oraz MOSiR Łódź już w niedzielę. Honorowy patronat nad biegiem objęła Prezydent Miasta Łodzi – Pani Hanna Zdanowska. Sponsorem głównym są Accenture Łódź Delivery Center oraz ROSSMANN.

W związku z tym garść informacji dla startujących.

1. Biuro Zawodów (ośrodek MOSiR w Arturówku, ul. Skrzydlata 75) będzie czynne:

– w sobotę (26.10) w godzinach 16.00-18.00

– w niedzielę tj. w dniu biegu (28.10) w godz. 9.00-11.00

Wśród osób, które odbiorą pakiety startowe w sobotę będą rozlosowane nagrody w tym zaproszenia do Teatru Muzycznego na wybrany spektakl.  Losowanie zaproszeń oraz ogłoszenie wyników nastąpi niezwłocznie po zamknięciu Biura Zawodów. Wyniki ogłosimy na naszej stronie internetowej oraz drogą emailową. Odbiór  nagród  do  momentu  startu  (w przypadku nie odebrania nagród wracają one  do  losowania  po dekoracji.

W związku z dużą ilością zgłoszeń, w dniu biegu prosimy o jak najwcześniejsze przybycie. Biuro Zawodów zostanie definitywnie zamknięte o godz. 11.00.


2.Warunkiem odbioru pakietu startowego będzie własnoręczne podpisanie Zaświadczenia o braku przeciwskazań do uczestnictwa w biegu, które będzie dostępne w Biurze Zawodów. Podczas odbioru numeru startowego prosimy o posiadanie ze sobą dowodu osobistego celem weryfikacji danych osobowych oraz wieku.


3. Osoby, które nie będą mogły zgłosić się do biura zawodów w godzinach jego otwarcia, mogą upoważnić inną osobę do odbioru pakietu startowego. Osoba odbierająca pakiet startowy za innego zawodnika winna posiadać jego pisemne upoważnienie wraz z kserokopią dowodu osobistego osoby upoważniającej.


4. Przypominamy, że starujemy w trzech turach:

1. kobiety – 12.00

2. mężczyźni grupa 1 – 12.10

3. mężczyźni grupa 2 – 12.20

 Na stronie biegu znaleźć można listę z 1. grupą mężczyzn (tutaj). Pozostałe osoby startują z grupą 2.


5. Klasyfikacja  układana  jest  według  czasów  netto ustalanych przy pomocy chipów mocowanych do buta. Prosimy o zwracanie chipów po biegu –  wydzielone stoisko będzie ulokowane tuż za linią mety.


6.W  tym  roku  meta  została  nieco  przesunięta  znajduje  się  na  placu  z  tyłu  obiektów MOSiR. Dlatego, dla zachowania dystansu, zmieniono przebieg końcówki trasy. Od mostku na Bzurze na 20,5km biegniemy prosto, do Hotelu Daria, potem koło stajni Straży Miejskiej  w prawo, nad staw i do mety. Oczywiście całość będzie oznaczona, więc nie musicie martwić się o pomylenie trasy :)


7. Biegaczy, którzy przybywają do Łodzi informujemy, że w ośrodku MOSiR (w strefie startu i mety) istnieje możliwość wynajęcia domków noclegowych np.
Domek 3 os. -70 zł,

Domek 2 os. – 60 zł.

Kontakt tel. : 42 659 76 22.

Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej MOSiR


8. Informujemy, że Ośrodek Wypoczynkowo-Hotelowy „PRZĄŚNICZKA” prowadzący ogródek gastronomiczny obok MOSiR będzie żywił uczestników i kibiców Półmaratonu.

Zjeść i wypić będzie można:

1. żurek lub grochówkę – 5 zł/porcja ( z pieczywem)

2.kiełbaskę grillowaną z pieczywem i dodatkami – 8 zł/porcja.

3.kawę mieloną lub rozpuszczalną – 4.50 zł

4.herbatę  – 3.50 zł

5.piwo – 5 zł

6.inne napoje np. woda mineralna

W obiektach Prząśniczki (około 200 m. od startu) można też przenocować – cena za nocleg to 120 zł za pokój 2 osobowy.


9. Z uwagi na sporą liczbę startujących zawodników w dniu biegu mogą pojawić się trudności z parkowaniem! Samochody można zaparkować na parkingu płatnym niestrzeżonym (ok 150-200 m od strefy startu/mety) oraz wzdłuż ul. Skrzydlatej. Prosimy o nie parkowanie na trawnikach oraz wzdłuż alejek prowadzących do ośrodka MOSiR.


10. Podczas  Półmaratonu  Szakala  odbędzie  się  zbiórka  publiczna  funduszy  na  leczenie  3-letniego Maciusia. Na początku tego roku zdiagnozowano u niego autyzm. Niestety leki, dieta oraz terapia są bardzo drogie. Pieniążki będzie można wrzucać do specjalnie przygotowanych puszek, z którymi w okolicach biura zawodów oraz strefy startu i mety, chodzić będą wolontariusze.


11. W domkach usytuowanych na terenie ośrodka MOSiR sąsiadujących z Biurem Zawodów będą szatnie, depozyt, prysznice oraz toalety.


12. Po biegu każdy zawodnik otrzyma „pakiet metowy”, bułki ufundowane przez sponsora biegu GS  „Samopomoc Chłopska” w Andrespolu oraz ciepłą herbatę.


13. Sponsor Półmaratonu – sklep Sport-Factory (www.sport-factory.com.pl) przygotował dla startujących zawodników wspaniałe nagrody rzeczowe. Wśród nich nowe Saucony Excursion TR 7 (w wersji damskiej i męskiej), idealne na jesienno-zimowe treningi! Ponadto, wraz z ulotką znajdującą się w pakiecie startowym 10% zniżki na wybrane produkty!


14. Po dekoracji zwycięzców nastąpi losowanie nagród rzeczowych od naszych sponsorów i partnerów: ROSSMANN, sklep Sport – Factory, Coca-Cola, kwiaciarnię H. Srzydlewska

sponsorzy kopia_0